Skip to main content

Světový den chlazení 2022 - proč na chlazení záleží

Tisková zpráva, červen 2022

Vysoká úroveň a zajištění precizního chlazení jsou základním klíčem pro úspěch v oblasti maloobchodu, restauratérství, hotelnictví, chlazených skladů nebo potravinových závodů. S širokým portfoliem chladících zařízení na míru nabízí Daikin Central Europe řešení pro potřeby každého zákazníka v 16 zemích ve Střední a Východní Evropě.

Vídeň, červen 2022 – V dnešní době budovy generují téměř 40% roční spotřeby emisí CO2 1. Výběrem kvalitních a úsporných chladících technologií je možné významně redukovat emise v komerčních budovách a docílit tak pozitivního účinku na dopad limitovaných zdrojů.

 

“Jako čelní představitel v HVAC-R2 (2) industry přispívá Daikin k vysoké kvalitě života, komfortu, spolehlivé infrastruktuře, zajištění bezpečného stravování a ekonomickému růstu v širokém spektru průmyslu. Světový den chlazení, který připadá na 26.červen, je skvělou příležitostí vyzdvihnout důležitost udržitelných řešení chlazení, společně s oslovením široké veřejnosti, realitních developerů, investorů a zájmových skupin. Průmysl HVAC-R je schopen kombinovat zvyšující se nároky na komfort, funkcionalitu a redukci CO2 emisí”, říká Carl Lievens, generální ředitel Daikin Central Europe.

“Referenční projekty jako luxusní hotelový komplex Reina del Mar na bulharském pobřeží Černého moře, CBA´s food retail Eko Market v Sofii nebo řetězec maloobchodu Terno na Slovensku, jsou těmi nejlepšími příklady pro naše zákazníky v rámci nabídky řešení v celém regionu”, pokračuje. Daikin, stejně jako další členové skupiny Tewis a AHT, je sponzorem Světového dne chlazení 2022.

Společnost Daikin Bulgaria nabídla kompletní řešení klimatizace pro luxusní plážový komplex Hotel Reina del Mar na pobřeží Černého moře. Autorská práva Daikin Bulharsko

Na chlazení záleží v luxusním hotelovém resortu v Bulharsku

Bulgarian Hotel Group HVD vyřešili kompletní kontrolu klimatizace pro jejich první luxusní plážový complex Hotel Reina del Mar na pobřeží Černého moře. Daikin Bulgaria s lokálním partnerem Daikin MMC vytvořili a implementovali HVAC-R system tak, aby uspokojili současné potřeby klienta a přizpůsobili plány pro budoucí expanzi s pokročilými řešeními pro potřeby chlazení a klimatizace.

Reina del Mar hotel nabízí možnost výběru ubytování s 557 pokoji od dvoulůžkových, po rodinné pokoje a apartmá, plus 100 samostatně stojících vil. Jako prvotřídní hotelový resort nabízí tento komplex příležitosti k využití volného času, včetně prostor k zajištění konferencí, společenských příležitostí, barů, restaurací, posiloven a lázní či wellness.

Daikin´s HVAC-R řešení kombinuje VRV s mini-VRV systémy pro zajištění klimatizace a vytápění, napojené na manipulační jednotky, které dodávají čerstvý vzduch do klimatizačních zařízení. Toto multifunkční pojetí systémů nabízí rozmanité činnosti užití, umožňuje zajistit přesné teplotní požadavky v rámci zajištění příjemného prostředí a naplňuje specifické funkční potřeby.

“Byli jsme vybráni pro naše široké možnosti využití portfolia HVAC-R vybavení a inovativní technologie, pro schopnost integrovat spektrum systémů do jednotlivých klimatizačních řešení, které ve výsledku přinášejí výjimečné úspory energie”, zdůrazňuje Michael Haas, generální ředitel Daikin Bulgaria.

 

 

Důležitost chlazení pro kvalitní infrastrukturu v rámci maloobchodu v Bulharsku.

V městském supermarketu v Sofii (Bulharsko) zajišťuje Daikin systém “neviditelnou” péči a kontrolu nad teplotou a klimatem. CBA vyřešili ochlazovací a klimatizační systém použitím “zelených” technologií pro 580 metrů čtverečních maloobchodních prostor. Systémy ZEAS & Conveni-Pack systems, které jsou součástí Daikin, společně s vybavením pro mrazení a chlazené skladování, umožnily zajištění potřeb udržitelného chlazení, vytápění a klimatizace.

CBA Eko Market je kombinace vybavení pro maloobchody i domácnosti. Esenciálními faktory pro výběr HVAC-R vybavení byly energetická účinnost, kontrola hlučnosti a design. Venkovní jednotky byly nenápadně umístěny vedle hlavního vchodu obytné budovy, což pomohlo vyvarovat se nákladným rekonstrukčním úpravám. Nízká hlučnost a nastavení pro noční režim rychlostí ventilátorů minimalizuje rušivý efekt.

 

Zásuvný model, který jako řešení nabízí AHT, člen skupiny Daikin group, napojený na systém ZEAS, umožňuje vyhovět náročným požadavkům na funkci vzhledu/displeje, mrazení a chladících skladů. Redukováním kapacity počtu požadovaných venkovních jednotek, AHT jednotky pomohly také minimalizovat náklady na vybavení a instalaci pro společnost CBA.

“První z příjemných výhod CBA, Daikin systémů jsou jednotky ve tvaru krabice, které nabízejí energeticky vysokou úroveň chlazení se zajištěním komfortu vnitřních prostor v návaznosti na maximální úspory při vysokých venkovních teplotách”, říká Yuri Manolov – CEO CBA Eko Market OOD.

 

CBA Eko Market v Sofii hledala řešení chlazení a klimatizace využívající zelené technologie pro novou maloobchodní prodejnu potravin o rozloze 580 metrů čtverečních, kterou poskytla společnost Daikin Bulgaria. Autorská práva Daikin Bulharsko

Na chlazení záleží, optimalizace energie maloobchodního řetězce na Slovensku

Od roku 2019, společnost Daikin Slovakia realizovala 13 projektů na míru pro Terno, obchodní společnost sídlem na Slovensku. Bylo vytvořeno a implementováno řešení na míru upravené HVAC a chladící jednotky, které čerpalo ze širokého portfolia produktů společností Daikin nebo dalšími členy skupiny jako je ZEAS, JEH, Sky air, Sensira, AHT Coolbox a AHT Rio. Vzhledem k tomu, že obchody Terno jsou povětšinou v obytných zónách, Dain ZEAS bylo nejlepším řešením pro užití i vzhled klimatizačních jednotek s nízkou hlučností.

 

“S naším novým komplexním řešením se zaměřujeme na integrované HVAC-R řešení, které podporuje cíle udržitelnosti, které jsou důležité pro naše zákazníky. Jedním ze způsobů, jak těchto cílů dosáhnout, je přejít z plynového vytápění na alternativy, jako je např. Daikin Conveni-Pack nebo AHT system s vodním cyklem s obnovitelným zdrojem vytápěním. Kromě toho, naše řešení v rámci IoT podporují klienty z oblasti maloobchodu pro optimalizaci energie jejich prostor a umožňují nepřetržitou a přehlednou kontrolu ve všech prostorách”, říká Vladimír Orovnický, generální ředitel Daikin Slovakia.

Reference:

1 Renovation wave:  Vytváření zelených budov pro budoucnost, Consilium (europa.eu)

2 HVAC-R = Heating, Ventilation, Air-Conditioning-Refrigeration = Vytápění, Ventilace, Klimatizace  - Chlazení

 

Pictures copyrights: Daikin Central Europe
 

Kontakt pro média:

Jana Mašatová, Marketing Officer

Daikin Airconditioning Central Europe – Czech Republic spol. s r.o.                   

+420 778 469 247

masatova.j@daikin.cz

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky