Skip to main content

Produktové novinky

Společnost Daikin přichází s nepájivým spojem Tightfit pro instalace v oblasti HVAC

Tisková zpráva, Září 2023

Společnost Daikin představila nové nepájivé spoje chladivových rozvodů. Tato inovace přináší rychlejší, jednodušší a bezpečnější způsob jejich montáže.

Vídeň, srpen 2023 – V současné době je poptávka po systémech VRV v Evropě vysoká, zejména kvůli rostoucímu počtu rekonstrukcí budov, které musí splňovat přísné energetické normy (v souladu s cílem Zelené dohody pro Evropu dekarbonizovat budovy do roku 2050). Jedním z hlavních problémů, který tato situace přináší, je nedostatek kvalifikovaných odborníků, kteří by dokázali tuto rostoucí poptávku po instalacích pokrýt.

 

VRV systémy (nabízené jako tzv. "krabicové řešení“, které zjednodušuje výběr produktu i jeho uvedení do provozu) jsou stále oblíbenější i díky možnosti využít dlouhá potrubí s malými průměry, která umožňují snadnou integraci do budov, což šetří čas i peníze. Nový systém Daikin Tightfit nyní dále zrychluje proces montáže tím, že poskytuje spolehlivé, nepájivé spoje chladivových rozvodů, které výrazně zjednodušují instalaci a snižují nároky na odbornou montáž.

Řešení vyvinuté speciálně pro chladivové rozvody

Nový spoj Tightfit společnosti Daikin je první spoj, který není potřeba vůbec pájet. Byl vyvinut specialisty na chladiva.

 

Díky eliminaci svářečských prací lze instalaci rozvodů provádět bezpečně po jednotlivých podlažích, aniž by byl narušen běžný provoz v budově.

Rychlé a bezpečné montáže potrubí ve čtyřech krocích

Spoj Tightfit zjednodušuje proces instalace, šetří čas a snižuje náklady na pracovní sílu. Navíc není třeba investovat do dalších speciálních nástrojů. Instalaci lze provést ve čtyřech snadných krocích:

 • Měřítkem na trubce vyznačte zaváděcí linku
 • Vložte trubku do spoje Tightfit.
 • Utáhněte matici stavitelným klíčem.
 • Zkontrolujte indikátor utažení a polohu zaváděcí linky

Podívejte se na video na adrese https://youtu.be/_d1CEJnzUzA

Odolné a spolehlivé spoje

Spoj Tightfit je odolný a spolehlivý, s oboustranným těsněním z pryže a mechanickým uzávěrem, který vytváří pevný spoj kolem trubky. Spoj Tightfit byl speciálně vyvinut pro chladivové potrubí a je navržen tak, aby odolal až čtyřnásobku maximálního provozního tlaku chladiva R-32 a R-410A. Spoj Daikin Tightfit byl podroben přísným testům, aby byla zajištěna jeho dlouhá životnost a funkčnost, plně vyhovuje normě ISO4903.

 

Komplexní nabídka

TNová řada Daikin Tightfit nabízí dostatečný výběr velikostí spojů a škálu možností pro všechny instalace VRV:

 • Symetrické spoje od průměru ¼” (6.35mm) až do 1 5/8” (41.3mm)
 • Asymetrické spoje od ¼”-3/8” (6.35-9.52mm) až do 1 1/8" - 1 3/8" (28.6-34.9mm)
 • Refnet "Y-rozbočky" přímo připojitelné k systému Tightfit

O společnosti Daikin Airconditioning Central Europe – Czech Republic spol. s r.o.

 

Daikin je celosvětově významným výrobcem klimatizací, tepelných čerpadel a chladicích zařízení s přibližně 13 700 zaměstnanci a 14 hlavními výrobními závody (v Belgii, České republice, Německu, Itálii, Španělsku, Turecku, ve Velké Británii, Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii). Je také jedinou společností, která nabízí všechny kroky od vývoje technologií, výroby, prodeje a služeb souvisejících s řešením chlazení, vytápění, ventilace a chladírenství.

 

Společnost Daikin v České republice je součástí Daikin Airconditioning Central Europe, která je dceřinou společností Daikin Europe N.V. V České republice společnost Daikin vyrábí a prostřednictvím svých obchodních partnerů dodává tepelná čerpadla, zásobníky teplé vody, čističky vzduchu, klimatizační jednotky, fan-coil jednotky, chladicí jednotky – a to jak pro bytové domy, tak pro komerční sféru i pro průmyslové aplikace.

 

Kontakt pro média: Daikin Central Europe - Czech Republic

 

Jana Mašatová

Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s.r.o.

Budějovická 778/3a, Praha 4 - Michle

M: masatova.j@daikin.cz

Mohlo by vás také zajímat

 • Tightfit range packshot

  Společnost Daikin přichází s nepájivým spojem Tightfit pro instalace v oblasti HVAC

  Vídeň, srpen 2023 – V současné době je poptávka po systémech VRV v Evropě vysoká, zejména kvůli rostoucímu počtu rekonstrukcí budov, které musí splňovat přísné energetické normy (v souladu s cílem Zelené dohody pro Evropu dekarbonizovat budovy do roku 2050). Jedním z hlavních problémů, který tato situace přináší, je nedostatek kvalifikovaných odborníků, kteří by dokázali tuto rostoucí poptávku po instalacích pokrýt. #pr2308
 • Retradeables logo

  Obchodujte s chladivem bez obav na Retradeables

  Praha, 17. července 2023 – Platforma Retradeables podporuje recyklaci, regeneraci i opětovné využívání použitých F-plynů a tím snižuje emise uhlíku a nelegální úniky F-plynů do atmosféry. Je také nástrojem pro získávání dat o množství a oběhu chladiv. Měla by pomoci i s omezením černého trhu s chladivy, protože jasně identifikuje posledního vlastníka chladiva.
 • service-games-2023-winners

  Změny v dotacích na tepelná čerpadla

  Praha, 10. července 2023 – V loňském roce u nás bylo instalováno přes 60 000 tepelných čerpadel , jejich prodej se tak oproti roku 2021 zdvojnásobil. Zhruba polovina pak byla instalována díky dotacím , které se budou od září měnit. Výrobce Daikin odpovídá na rostoucí poptávku novým monoblokovým tepelným čerpadlem (bez vnitřní jednotky) Daikin Altherma 3 M. Je cenově velmi výhodné a hodí se zejména pro projekty, kde je potřeba šetřit místem.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky