Skip to main content

Produktové novinky

Společnost Daikin přichází s nepájivým spojem Tightfit pro instalace v oblasti HVAC

Tisková zpráva, Září 2023

Společnost Daikin představila nové nepájivé spoje chladivových rozvodů. Tato inovace přináší rychlejší, jednodušší a bezpečnější způsob jejich montáže.

Vídeň, srpen 2023 – V současné době je poptávka po systémech VRV v Evropě vysoká, zejména kvůli rostoucímu počtu rekonstrukcí budov, které musí splňovat přísné energetické normy (v souladu s cílem Zelené dohody pro Evropu dekarbonizovat budovy do roku 2050). Jedním z hlavních problémů, který tato situace přináší, je nedostatek kvalifikovaných odborníků, kteří by dokázali tuto rostoucí poptávku po instalacích pokrýt.

 

VRV systémy (nabízené jako tzv. "krabicové řešení“, které zjednodušuje výběr produktu i jeho uvedení do provozu) jsou stále oblíbenější i díky možnosti využít dlouhá potrubí s malými průměry, která umožňují snadnou integraci do budov, což šetří čas i peníze. Nový systém Daikin Tightfit nyní dále zrychluje proces montáže tím, že poskytuje spolehlivé, nepájivé spoje chladivových rozvodů, které výrazně zjednodušují instalaci a snižují nároky na odbornou montáž.

Řešení vyvinuté speciálně pro chladivové rozvody

Nový spoj Tightfit společnosti Daikin je první spoj, který není potřeba vůbec pájet. Byl vyvinut specialisty na chladiva.

 

Díky eliminaci svářečských prací lze instalaci rozvodů provádět bezpečně po jednotlivých podlažích, aniž by byl narušen běžný provoz v budově.

Rychlé a bezpečné montáže potrubí ve čtyřech krocích

Spoj Tightfit zjednodušuje proces instalace, šetří čas a snižuje náklady na pracovní sílu. Navíc není třeba investovat do dalších speciálních nástrojů. Instalaci lze provést ve čtyřech snadných krocích:

 • Měřítkem na trubce vyznačte zaváděcí linku
 • Vložte trubku do spoje Tightfit.
 • Utáhněte matici stavitelným klíčem.
 • Zkontrolujte indikátor utažení a polohu zaváděcí linky

Podívejte se na video na adrese https://youtu.be/_d1CEJnzUzA

Odolné a spolehlivé spoje

Spoj Tightfit je odolný a spolehlivý, s oboustranným těsněním z pryže a mechanickým uzávěrem, který vytváří pevný spoj kolem trubky. Spoj Tightfit byl speciálně vyvinut pro chladivové potrubí a je navržen tak, aby odolal až čtyřnásobku maximálního provozního tlaku chladiva R-32 a R-410A. Spoj Daikin Tightfit byl podroben přísným testům, aby byla zajištěna jeho dlouhá životnost a funkčnost, plně vyhovuje normě ISO4903.

 

Komplexní nabídka

TNová řada Daikin Tightfit nabízí dostatečný výběr velikostí spojů a škálu možností pro všechny instalace VRV:

 • Symetrické spoje od průměru ¼” (6.35mm) až do 1 5/8” (41.3mm)
 • Asymetrické spoje od ¼”-3/8” (6.35-9.52mm) až do 1 1/8" - 1 3/8" (28.6-34.9mm)
 • Refnet "Y-rozbočky" přímo připojitelné k systému Tightfit

O společnosti Daikin Airconditioning Central Europe – Czech Republic spol. s r.o.

 

Daikin je celosvětově významným výrobcem klimatizací, tepelných čerpadel a chladicích zařízení s přibližně 13 700 zaměstnanci a 14 hlavními výrobními závody (v Belgii, České republice, Německu, Itálii, Španělsku, Turecku, ve Velké Británii, Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii). Je také jedinou společností, která nabízí všechny kroky od vývoje technologií, výroby, prodeje a služeb souvisejících s řešením chlazení, vytápění, ventilace a chladírenství.

 

Společnost Daikin v České republice je součástí Daikin Airconditioning Central Europe, která je dceřinou společností Daikin Europe N.V. V České republice společnost Daikin vyrábí a prostřednictvím svých obchodních partnerů dodává tepelná čerpadla, zásobníky teplé vody, čističky vzduchu, klimatizační jednotky, fan-coil jednotky, chladicí jednotky – a to jak pro bytové domy, tak pro komerční sféru i pro průmyslové aplikace.

 

Kontakt pro média: Daikin Central Europe - Czech Republic

 

Jana Mašatová

Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s.r.o.

Budějovická 778/3a, Praha 4 - Michle

M: masatova.j@daikin.cz

Mohlo by vás také zajímat

 • Daikin představuje jedinečný automatizovaný systém řízení kvality ovzduší v budovách

  Průlomové řešení, které bezproblémově integruje senzor kvality vnitřního vzduchu (IAQ) společnosti Daikin s modulární řadou T vzduchotechnických jednotek (AHU), umožňuje konzultantům, instalatérům, správcům budov a uživatelům dále zvyšovat standardy kvality vnitřního vzduchu v obchodech, tělocvičnách, školách, kancelářích nebo jakýchkoli jiných budovách. Tato na trhu jedinečná inovace společnosti Daikin bude v průběhu roku 2024 rozšířena na všechny řady AHU Daikin. #KIN2303
 • Daikin Cloud Plus posouvá řízení systémů HVAC pro komerční budovy na vyšší úroveň

  Společnost Daikin představila Daikin Cloud Plus, nový výkonný nástroj, který umožňuje správcům budov, technikům, majitelům budov a energetickým poradcům vzdáleně ovládat a optimalizovat systémy HVAC pro pohodlí uživatelů a ekologickou výkonnost v průběhu celého životního cyklu budovy. #KIN23_02
 • Nové kompaktní řešení chlazení na bázi přírodního chladiva R-290: Daikin Monoblok s invertorem

  Praha, prosinec 2023 - Aktuální novinkou společnosti Daikin v oblasti komerčního chlazení je monobloková jednotka na propan (R-290), která je speciálně navržena pro malé a středně velké chladicí boxy o rozloze 9 až 24 m2 a poskytuje teploty v rozmezí od -25 °C do 10 °C. Pokud podniky hledají účinnost a hospodárnost, je Daikin monoblok s invertorem ideální volbou: nabízí rychlý a stálý chladicí výkon při nižší spotřebě energie než jiné chladicí systémy. Při rostoucích cenách energií to může vést k významně nižším provozním nákladům. #pr2311

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky