Skip to main content

Produktová novinka

Vzduchem chlazený chiller Daikin se spirálovými kompresory a chladivem R-32 jako nové vysoce účinné řešení pro průmyslové a IT aplikace

Tisková zpráva

Druhá generace chladicích jednotek Daikin nabízí vyšší účinnost a zvýšený rozsah výkonu až na 1 010 kW (oproti předchozím 704 kW). Vyšší účinnost vede k úsporám nákladů pro majitele a provozovatele budov a podporuje snižování emisí uhlíku v procesech a v budovách. Nová řada je k dispozici jak ve standardní verzi pouze pro chlazení, tak ve verzi pro hydraulické chlazení bez chlazení.

Vídeň, březen 2023 - Vzhledem k tomu, že 89 % emisí produkovaných chladicími zařízeními vzniká při spotřebě energie, je cílem společnosti Daikin zajistit maximální provozní a energetickou účinnost a zároveň snížit emise díky použití chladiv s nižším GWP (potenciálem globálního oteplování) a lepšímu výkonu po celou dobu životnosti. Použití chladiva R-32 v chladicích jednotkách výrazně snižuje dopad na životní prostředí díky nižšímu GWP ve srovnání s chladivem R410A, menšímu množství potřebného chladiva a možnosti regenerace, zpětného získávání a opětovného použití chladiva R-32 pomocí programu Loop by Daikin, aby se zabránilo výrobě pannenského plynu. Chladivo R-32 je standardem pro řešení Bluevolution pro komerční a průmyslové aplikace Daikin.

 

 

Plně integrované funkce  

Optimalizovaný výkon druhé generace vzduchem chlazených chillerů R-32 společnosti Daikin je vybaven několika novými funkcemi: 

  • Inovativní konstrukce ventilátoru zvyšuje průtok vzduchu a účinnost při provozu a snižuje emise hluku. 
  • Celokovový kryt kompresoru se zvukovou izolací poskytuje kompresoru ochranu a zároveň snižuje hlučnost až o 4 dB. 
  • Nová řada umožňuje velký výkon při kompaktních rozměrech, přičemž délka jednotky se oproti předchozí řadě zkrátila o 275 mm. 
  • Jako volitelné příslušenství jsou k dispozici nové funkce, jako je rychlý restart, integrovaná možnost sekvenčního spouštění a monitorování výkonu
  • Správa systému je zjednodušena zavedením nové mobilní aplikace Daikin.

Větší flexibilita a výhody 

Nová řada se může pochlubit zvýšenou energetickou účinností při částečném i plném zatížení, kdy EER* dosahuje až 3,3 a SEER** až 5,5. Všechny modely splňují aktuální požadavky Ecodesignu*** na komfortní chlazení. 

Díky širokému rozsahu provozních teplot od -12 °C do 30 °C je nejnovější řada vzduchem chlazených chillerů Daikin vhodná pro různé aplikace, od velkých komerčních budov až po průmyslové provozy a datová centra, která mohou využívat i verzi s free coolingem. Tyto jednotky zajistí větší úspory energie tím, že využívají výhod příznivých venkovních teplot a dále snižují potřebu elektrické energie, což je klíčový aspekt pro budovy, které spotřebovávají obrovské množství energie, jako jsou datová centra. 

Standardní verze pouze pro chlazení je k dispozici od února 2023 a verze s free coolingem bude k dispozici od dubna 2023, každá ve dvou zvukových konfiguracích, které nabízejí maximální flexibilitu provozu.

 

Více informací  

Program Loop by Daikin - Recover - Reclaim - Reuse pro klíčové zákazníky L∞p by Daikin | Daikin

 

Reference 
* Poměr energetické účinnosti (EER) je poměr chladicího výkonu jednotky k jejímu příkonu. .https://www.daikin.cz/cs_cz/casto-kladene-otazky/co-oznacuji-zkratky-cop-a-eer.html 
** Sezónní poměr energetické účinnosti (SEER) je index účinnosti založený na sezónním nebo ročním provozu.  
***Ekodesign je evropské nařízení, které stanovilo minimální hodnotu účinnosti pro komfortní a procesní aplikace (nařízení (EU) č. 2016/2281).
air-cooled chillers with R-32

Vzduchem chlazení chiller EWAT-B-C s chladivem R-32 a spiráloým kompresorem.

 
O společnosti

Daikin Airconditioning Central Europe

Společnost Daikin Airconditioning Central Europe byla založena v roce 1999 se sídlem ve Vídni v Rakousku jako dceřiná společnost Daikin Europe N.V. Portfolio společnosti zahrnuje výrobky a řešení pro vytápění, chlazení, větrání, čištění vzduchu a chlazení. Více než 560 zaměstnanců a 2 500 partnerů zajišťuje prodejní a servisní činnosti v 16 zemích střední a východní Evropy (Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Černá Hora, Chorvatsko, Kosovo, Maďarsko, Moldavsko, Severní Makedonie, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Srbsko). Díky společnosti Your Daikin World ve vídeňské centrále má průmysl HVAC-R a stavebnictví přístup k modernímu zážitkovému centru pro spoluvytváření řešení na míru pro hotely, maloobchod, kanceláře a velké komerční aplikace. Jeho součástí je také jedno z devíti školicích středisek v regionu střední Evropy společnosti Daikin.

 
Kontakt pro média
Jana Mašatová
Marketing Manager
Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s r.o.
Budějovická 778/3a, Praha 4
M: masatova.j@daikin.cz

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky