Skip to main content

Korporátní novinky

Daikin Europe vydává zprávu o činnosti za fiskální rok 2021

Tisková zpráva, září 2022

Aktuální společenské výzvy a role společnosti Daikin Europe jako lídra v oboru jsou v centru pozornosti nově vydané zprávy o činnosti, která nabízí pohled do zákulisí příběhu růstu společnosti, jejího vlivu jako poskytovatele řešení a ambiciózního pětiletého strategického obchodního plánu Fusion25. Zpráva se zabývá klíčovými tématy, jako jsou výroba, inovace, výzkum a vývoj, investice, orientace na zákazníka, udržitelnost nebo řízení talentů.

 

Brusel, 2022 - Společnost Daikin Europe dodává na trh přibližně 5 800 000 chladirenských, topných, chladicích a ventilačních jednotek ročně. Dle naší stragegie je přibližně 82 % prodávaných zařízení, vyrobeno ve 12 výrobních závodech v Evropě a Turecku. Tepelná čerpadla vzduch-voda pro obytné budovy jsou ze 100 % vyráběna v Evropě. Místní výroba umožňuje společnosti omezit dopad logistiky na životní prostředí a významně přispět k rozvoji místní ekonomiky a komunit. S 25% nárůstem obratu ve fiskálním roce 2021 (duben 2021 - březen 2022) zaznamenala společnost Daikin Europe desátý rok růstu v řadě. Ve stejném roce společnost představila svůj pětiletý strategický obchodní plán Fusion25, který je plánem budoucího růstu. Ambice jsou jasné: Daikin hodlá zaujmout vedoucí postavení v nabídce nízkouhlíkových řešení v oblasti chlazení, vytápění, větrání a klimatizace.

Jasná vize 

Naše společnost čelí jedné z největších výzev, jaké kdy lidstvo čelilo. Vzhledem k tomu, že dopady změny klimatu pociťuje celý svět, nebylo nikdy tak naléhavé jednat. Společnost Daikin jako vedoucí společnost v oboru považuje za svou povinnost převzít odpovědnost a využít svůj vliv k tomu, aby se podílela na řešení. Trh potřebuje inovace, spolupráci a rozhodné kroky. "Jednou z těchto rozhodných akcí je nedávno oznámená investice společnosti Daikin Europe ve výši 300 milionů eur do nové továrny na výrobu tepelných čerpadel pro rezidenční účely v polské Lodži, která reaguje na rychle se rostoucí poptávku na evropském trhu," říká Carl Lievens, generální ředitel společnosti Daikin Central Europe se sídlem ve Vídni, který je zodpovědný za prodejní a servisní aktivity na 16 trzích ve střední a jihovýchodní Evropě včetně Polska.

Očima lidí ze společnosti Daikin

V nejnovější zprávě o činnosti společnosti Daikin Europe se řada kolegů vyjadřuje k aktuálním výzvám, vypráví o úspěších ze svého pohledu a bere čtenáře na exkurzi do zákulisí společnosti, která čítá více než 12 400 zaměstnanců. Skupina dnes působí ve 127 zemích Evropy, Blízkého východu a Afriky a díky akvizici dodavatele chladicích zařízení a řešení AHT v roce 2018 působí globálně také v Oceánii, Asii a Americe.

 

Přečtěte si všechny příběhy ve zprávě o činnosti společnosti Daikin Europe za rok fiskální 2021

 

Obrázky autorských práv: Daikin Europe

O společnosti
Daikin Europe N.V.
Daikin Europe N.V. je dceřinou společností Daikin Industries Ltd. a předním poskytovatelem technologií pro vytápění, chlazení, větrání, čištění vzduchu a klimatizování. Společnost navrhuje, vyrábí a uvádí na trh široké portfolio zařízení i řešení na míru pro obytné, komerční a průmyslové účely v Evropě, na Středním východě a v Africe. K dnešnímu dni má společnost Daikin Europe N.V. více než 12 000 zaměstnanců ve více než 59 konsolidovaných dceřiných společnostech. Má 12 hlavních výrobních závodů se sídlem v Belgii, České republice, Německu, Itálii, Španělsku, Turecku, Rakousku a Velké Británii. Sídlo skupiny Daikin Europe se nachází v belgickém Ostende. Společnost byla založena v roce 1972, výroba v Evropě byla zahájena v roce 1973.
 
Daikin Industries Ltd.
Společnost Daikin Industries Ltd. se sídlem v japonské Ósace zaměstnává po celém světě přibližně 89 000 lidí a ve fiskálním roce 2021 (21. dubna - 22. března) dosáhla tržeb ve výši přibližně 23,7 miliardy eur. Společnost je světovou jedničkou na trhu s tepelnými čerpadly a klimatizačními systémy a také s filtrací vzduchu. Společnost Daikin Industries Ltd. je jediným výrobcem klimatizací na světě, který všechny důležité komponenty, jako jsou chladiva, kompresory a elektronika, vyvíjí a vyrábí ve vlastní režii.
 
Daikin Airconditioning Central Europe
Společnost Daikin Airconditioning Central Europe byla založena v roce 1999 se sídlem ve Vídni v Rakousku jako dceřiná společnost Daikin Europe N.V.. Portfolio společnosti zahrnuje výrobky a řešení pro vytápění, chlazení, větrání, čištění vzduchu a chlazení. Více než 560 zaměstnanců a 2 500 partnerů zajišťuje prodejní a servisní činnosti v 16 zemích střední a východní Evropy (Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Černá Hora, Chorvatsko, Kosovo, Maďarsko, Moldavsko, Severní Makedonie, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Srbsko). S centrem Your Daikin World ve Vídni má průmysl HVAC-R a stavebnictví přístup k modernímu zážitkovému centru pro spoluvytváření řešení na míru pro hotely, maloobchod, kanceláře nebo velké komerční aplikace. Jeho součástí je také jedno z 9 školicích středisek v regionu střední Evropy společnosti Daikin.
Kontakt pro média: 
Jana Mašatová
Marketing Supervisor
T.: +420 778 469 247
Mail: masatova.j@daikin.cz
Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s r.o.
Budějovická 77/3a
14 000 Praha 4- Michle 
 

 

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky