Skip to main content

Dodávka kompletního systému HVAC pro kancelářskou budovu

Společnost Daikin nedávno dodala kompletní řešení pro kancelářskou budovu nizozemské společnosti zabývající se dovozem a vývozem květin.

 

Instalované produkty:

1x D-AHU Modular P

1x EWYT-CZ

2x VRV

 

O projektu

Hlavním cílem tohoto projektu bylo vybavit kancelářskou budovu systémem HVAC schopným zajistit kvalitu vnitřního vzduchu a navíc komfortní chlazení a vytápění.

Projekt vyžadoval dodat řešení pro třípodlažní kancelářskou budovu a související podzemní parkoviště. Úprava vzduchu byla řešena výběrem větrací jednotky Daikin D-AHU Modular P, zatímco požadavky na vytápění a chlazení byly pokryty instalací dvou jednotek VRV IV, tepelného čerpadla R-32 z řady malých chladicích jednotek s invertorem pro podlahové vytápění v kancelářích. Dále byla instalována jednotka Daikin Split pro chlazení serverovny v budově. Systém je pak plně řízen a spravován systémem Daikin intelligent Touch Manager (iTM).

 

Více informací o instalovaných produktech

Pro tento projekt bylo požadováno řešení typu „vše v jednom“, které koncovému zákazníkovi umožní získat co nejkomplexnější balíček od jedné značky a zajistí dokonalou integrovatelnost systémových komponent a snadnou instalaci.

Dalším důležitým aspektem projektu byla ekologická udržitelnost systému HVAC, který musel být vysoce energeticky účinný, aby se udržela nízká spotřeba energie a omezila se uhlíková stopa budovy.

Za tímto účelem systém HVAC zahrnoval jednotky, které vynikají velmi nízkými přímými i nepřímými emisemi CO2.

Více informací o malé chladicí jednotce s invertorem R-32 od společnosti Daikin naleznete zde

 

A konečně dalším ústředním aspektem projektu byla kvalita vnitřního vzduchu, protože bylo důležité vytvořit dobré pracovní prostředí pro osazenstvo budovy.

Přečtěte si více zde o tom, jak může kvalita vnitřního vzduchu pomoci vytvořit lepší pracovní prostředí

 

Vzduch v interiéru je obvykle více znečištěný než venkovní vzduch, protože obsahuje celou řadu částic nebo dokonce virů.

Špatná kvalita vnitřního ovzduší je tedy příznakem nezdravého pracovního prostředí, které má také negativní dopad na kognitivní schopnosti zaměstnanců nebo způsobuje jejich častější onemocnění. Dobrý systém větrání však může pomoci vytvořit zdravé pracoviště a dokonce zvýšit produktivitu lidí.

Systém Daikin D-AHU Modular P instalovaný v tomto projektu pomůže zajistit pro obyvatele budovy moderní a kvalitní pracovní prostředí, poskytne správné větrání prostor a filtraci vnitřního vzduchu, takže zaměstnanci i návštěvníci budou při pobytu v budově dýchat co nejčistší vzduch.

 

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky