Skip to main content

Čištění vzduchu pro boj proti covidu-19: toto je naše řešení

Vědecké studie prokázaly, že virus covid-19 je mnohem nakažlivější v interiérech než venku. Proto byla formulována řada pokynů, jak proti šíření viru co nejúčinněji bojovat. Kromě dobrého větrání tak může ke snížení rizika nákazy přispět i čištění vzduchu. Čističky vzduchu Daikin zajišťují třikrát čistší, zdravější a čistší vnitřní klima. Výsledek: interiér, který je pohodlnější a bezpečnější pro jeho obyvatele.

Covid-19 Jak snížit riziko kontaminace?

Stejně jako všechny viry, bakterie a alergeny se i covid-19 přenáší především vzduchem. Proto je důležité větrat místnosti tak, aby byl co nejvíce odváděn vydýchaný vzduch – zejména vzduch zatížený virem – a nahrazován čerstvým vzduchem. Pokud se ukáže, že větrání není možné, je vhodným doplňkovým opatřením čištění vzduchu, aby se omezilo riziko přenosu viru.

Samozřejmě je stále důležité dodržovat ochranná opatření: používání roušky/respirátoru, mytí rukou a dodržování rozestupů.

Jak lze bojovat proti koronavirům pomocí čističky vzduchu Daikin?

Aby se co nejvíce omezil přenos virových částic, doporučuje se čistit vzduch tak, aby se z něho tyto částice nebo aerosoly odstranily. Studie ukázaly, že z hlediska čištění vzduchu v boji proti šíření viru covid-19 je účinná pouze filtrace HEPA a elektrostatické srážení (elektrické nabíjení a zachycování virových částic za účelem jejich zničení pomocí elektrostatického filtru).

S novými čističkami vzduchu Daikin MCK55W a MC55W, budete moci být klidní. Tato zařízení využívají technologii elektrostatického srážení: Technologie Streamer dodává škodlivým látkám, jako jsou viry, elektrický náboj, který je následně zachycen elektrostatickým HEPA filtrem.

Navíc technologie Streamer účinně tyto škodliviny pomocí oxidace rozkládá: vytváří stabilní tok elektronů vysokou rychlostí, čímž vzniká jakýsi plazmový výboj (mnohem vyšší než u běžného plazmového výboje). Další výhodou této technologie je, že tato silná oxidační degradace ničí a odstraňuje nejen virové částice, ale také bakterie, plísně, alergeny, nebezpečné chemické částice a nepříjemné pachy. To znamená, že čističky vzduchu Daikin jsou ideální i pro osoby trpící astmatem nebo alergiemi. Upozornění: Aby čistička vzduchu fungovala optimálně, musí provést dvě až pět čištění za hodinu.

99,9% účinnost

Nedávná vědecká studie provedená ve spolupráci s Tokijskou univerzitou a Univerzitou věd v Okayamě dokazuje, že technologie Streamer společnosti Daikin inaktivuje více než 99,9 % koronavirů (SARS-CoV-2) ve vzduchu po 3 hodinách expozice za specifických laboratorních podmínek.

Jinými slovy, díky našim čističkám vzduchu budete v bezpečí, ať už jste doma nebo v práci. Pro efektivní provoz zařízení je ale samozřejmě nezbytná správná instalace a údržba. Máte nějaké dotazy týkající se čištění vzduchu a/nebo našich zařízení vybavených technologií Streamer? Neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám pomůžeme.

čištění vzduchu

Související položky

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky