Perfektní čištění vzduchu.tif

Nástěnné klimatizace Daikin perfektně čistí vzduch

Nástěnné klimatizace Daikin perfektně čistí vzduch

To, že se v klimatizacích množí viry a bakterie, a že tedy zhoršují kvalitu vzduchu v místnosti je mýtus. Ve skutečnosti je opak pravdou, alespoň u těch pevně zabudovaných neboli splitových klimatizací, které mají oddělenou venkovní a vnitřní jednotku. Dnes už většina těchto nástěnných klimatizací do domů a bytů disponuje nějakou filtrací vzduchu. Klimatizace Daikin jsou v tomto ohledu vybavené nadstandardně.

Filtrace vzduchu je zajištěna buď jen pasivními filtry, které si můžeme představit jako síta s obsahem antibakteriálního stříbra nebo titanu, nebo i účinnými aktivními filtry, které ke svému fungování potřebují přísun energie. „Např. naše technologie Flash Streamer dokáže elektrickým výbojem rozložit i těkavé organické sloučeniny (např. jedovatý formaldehyd), které se uvolňují z koberců, podlahových krytin apod.,“ vysvětluje Vladimír Macháček, zodpovědný za oblast prodeje rezidenčních výrobků ze společnosti Daikin. Podrobně se o jednotlivých typech filtrů můžete dočíst zde.

Účinnost čištění vzduchu u těchto domácích klimatizací je až překvapivě vysoká. Dosahuje 97–99 %! Dochází k odstranění prachu, pylů i dalších alergenů (např. roztočů a jejich výměšků) nebo zmiňovaných těkavých látek a pachů. Klimatizace Daikin dokážou zlikvidovat i značnou choroboplodných zárodků.

K vysoké účinnosti klimatizací Daikin v oblasti čištění vzduchu a zlepšování kvality vnitřního prostředí přispívá jistě i ventilační schopnost těchto klimatizací. Např. Ururu Sarara dokáže díky své silné ventilační kapacitě 30 m3/h vyměnit kompletně vzduch v místnosti s plochou 26 m2 za zhruba 2 hodiny. Do místnosti je přiváděn vzduch požadované teploty bez tepelných ztrát, protože klimatizace není nic jiného než velmi účinné tepelné čerpadlo vzduch-vzduch.

Údržba takové nástěnné klimatizace je přitom překvapivě jednoduchá. Jde totiž jen o vyčištění prachového filtru, který buď ometeme smetáčkem nebo lépe opláchneme vodou. Pak ho jednoduše vrátíme na své místo. Ostatní filtry v klimatizacích bývají bezúdržbové. Jednou ročně je dobré objednat si specializovanou servisní firmu, která provede hloubkové čištění, ale také rovnou zkontroluje venkovní jednotku nebo rozvody chladiva.