Skip to main content

Nástěnné klimatizace Daikin perfektně čistí vzduch

Nástěnné klimatizace Daikin perfektně čistí vzduch

To, že se v klimatizacích množí viry a bakterie, a že tedy zhoršují kvalitu vzduchu v místnosti je mýtus. Ve skutečnosti je opak pravdou, alespoň u těch pevně zabudovaných neboli splitových klimatizací, které mají oddělenou venkovní a vnitřní jednotku. Dnes už většina těchto nástěnných klimatizací do domů a bytů disponuje nějakou filtrací vzduchu. Klimatizace Daikin jsou v tomto ohledu vybavené nadstandardně.

Filtrace vzduchu je zajištěna buď jen pasivními filtry, které si můžeme představit jako síta s obsahem antibakteriálního stříbra nebo titanu, nebo i účinnými aktivními filtry, které ke svému fungování potřebují přísun energie. „Např. naše technologie Flash Streamer dokáže elektrickým výbojem rozložit i těkavé organické sloučeniny (např. jedovatý formaldehyd), které se uvolňují z koberců, podlahových krytin apod.,“ vysvětluje Vladimír Macháček, zodpovědný za oblast prodeje rezidenčních výrobků ze společnosti Daikin. Podrobně se o jednotlivých typech filtrů můžete dočíst zde.

Účinnost čištění vzduchu u těchto domácích klimatizací je až překvapivě vysoká. Dosahuje 97–99 %! Dochází k odstranění prachu, pylů i dalších alergenů (např. roztočů a jejich výměšků) nebo zmiňovaných těkavých látek a pachů. Klimatizace Daikin dokážou zlikvidovat i značnou choroboplodných zárodků.

K vysoké účinnosti klimatizací Daikin v oblasti čištění vzduchu a zlepšování kvality vnitřního prostředí přispívá jistě i ventilační schopnost těchto klimatizací. Např. Ururu Sarara dokáže díky své silné ventilační kapacitě 30 m3/h vyměnit kompletně vzduch v místnosti s plochou 26 m2 za zhruba 2 hodiny. Do místnosti je přiváděn vzduch požadované teploty bez tepelných ztrát, protože klimatizace není nic jiného než velmi účinné tepelné čerpadlo vzduch-vzduch.

Údržba takové nástěnné klimatizace je přitom překvapivě jednoduchá. Jde totiž jen o vyčištění prachového filtru, který buď ometeme smetáčkem nebo lépe opláchneme vodou. Pak ho jednoduše vrátíme na své místo. Ostatní filtry v klimatizacích bývají bezúdržbové. Jednou ročně je dobré objednat si specializovanou servisní firmu, která provede hloubkové čištění, ale také rovnou zkontroluje venkovní jednotku nebo rozvody chladiva.

 

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky