Skip to main content

Pylové alergie: jak se účinně chránit?

Rýma, silné kýchání, bolest v krku... Návrat pěkného počasí není jen dobrou zprávou, ale příchod jara předznamenává také příchod pylů, kterých se alergici tolik obávají. Také trpíte pylovou alergií? Existují způsoby, jak se jí bránit. Kromě tradičních řešení, která nás provázejí již mnoho let, nyní přicházejí na trh také nové technologie, které přinášejí úlevu při tomto typu alergie. Stručný přehled již známých prostředků a slibných nových řešení!

Co přesně je alergie?

Alergie je jednoduše přehnaná reakce organismu na vnější činitele, na které je daný jedinec přecitlivělý. Po vystavení této alergenní látce se imunitní systém zanítí a spustí reakci, které se alergici tolik obávají a která se může projevit různými fyzickými příznaky.

Lidé s pylovou alergií trpí především na jaře, kdy se kvetoucí rostliny rozmnožují a šíří svůj pyl do ovzduší. Problém? Tento pyl se šíří všude a nezastaví se jen u vnějších zdí našich domovů. I doma je pyl zodpovědný za nepříjemné příznaky, jako je kýchání a v případě silné alergie i akutní dýchací potíže.

Jak se chránit před alergií na pyl?

Tváří v tvář jarní invazi pylů může několik ochranných opatření pomoci snížit alergické příznaky. Nedoporučuje se věnovat se intenzivní sportovní aktivitě, sušit prádlo venku, jezdit autem s otevřenými okny, a dokonce ani sekat trávník na zahradě. Kromě těchto případů přímého působení alergenů mohou existovat i určité skryté faktory, které mohou alergickou reakci ovlivnit. Například znečištěné ovzduší dráždí dýchací cesty a usnadňuje vstup pylů, nemluvě o tom, že znečištění činí pyl křehčím a ten se poté rozkládá na ještě jemnější a těkavější částice. V důsledku silného znečištění je tak riziko expozice o to větší.

Léčba a další řešení

V současné době existují dva typy léčby pylových alergií pomocí medikamentů: antihistaminika, oční kapky a nosní spreje, lokální léčba, která „pouze“ zmírňuje příznaky alergie, a desenzibilizace, což je dlouhodobá léčba (v horizontu let) jejímž cílem je vyléčit příčinu alergie pomocí kontrolovaného a dlouhodobého vystavení alergenům.

Pokud si však myslíte, že „prevence je lepší než léčba“, jsou na trhu také nová řešení, která řeší hlavní příčinu problému: přítomnost pylů v ovzduší. V současné době jsou na trhu k dispozici domácí čističky, které odstraňují viry a bakterie z okolního vzduchu a také filtrují částice, jako je prach a samozřejmě pyl.

Čističky vzduchu Daikin

Nové čističky Daikin jsou vybaveny elektrostatickými filtry HEPA, vysoce účinnými filtry pevných částic, které emitují elektrostatické síly, a zachycují tak maximální množství pevných částic ve vzduchu. Tyto čističky nové generace zachytí téměř 99 % částic o velikosti 0,1 μm až 2,5 μm a poté je rozloží oxidací pomocí technologie Streamer. Většina pylů v domácnosti je tak zničena, což účinně zmírňuje alergické příznaky, nemluvě o tom, že se můžete spolehnout na výkonné zvlhčování vzduchu, které chrání vaše sliznice před vysoušením. Návratu krásných jarních dnů se nemusíte bát!

Společnost Daikin je tu pro vás, aby vám pomohla vybrat systém čištění vzduchu nejvhodnější pro vaši domácnost.

Nevíte, kde začít? 

Pomůžeme vám

Vyplňte formulář ještě dnes a jeden z našich odborníků se s vámi spojí, aby s vámi domluvil individuální konzultaci a probral, který systém vytápění, chlazení nebo ohřevu vody je pro váš dům a vaše potřeby nejvhodnější.

Případně se podívejte na naše Centrum řešení pro Domácnosti, kde najdete vše, co potřebujete vědět o vytápění, vytápění s klimatizací a tepelných čerpadlech.

Související položky

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky