Skip to main content

Uvedení nové jednotky na trh

5. generace VRV se zpětným získáváním tepla

Přinášíme více podrobností o jednotce VRV 5 se zpětným získávání tepla, která bude uvedena trh v červenci 2022. Kromě přesvědčivých vlastností, bezkonkurenční jednoduchosti a flexibility v designu a instalaci poskytuje nejnovější evoluci technologie VRV, která byla poprvé vyvinuta společností Daikin před 40 lety.  Je to nová příležitost pro snížení uhlíkové stopy komerčních budov a dopadu na životní prostředí. 

Nižší přímé i nepřímé emise

Pro podporu dekarbonizace budov, by nové systémy měly snižovat přímé i nepřímé emise CO2. Společnost Daikin se zaměřila na maximalizaci provozní účinnosti v podmínkách reálného života, a tím na minimalizaci dopadu na životní prostředí: Nové řešení se vyznačuje sezónní účinností, která je na trhu vedoucí, s 13% nárůstem výkonu ve srovnání s předchozí generací.

Pro více informací se podívejte na náš webinář.

Vysoce účinný třítrubkový systém rekuperace tepla společnosti Daikin, který umožňuje současné chlazení i vytápění, dále nabízí individuální pohodlné ovládání a maximální přizpůsobivost prostřednictvím přenosu tepla z oblastí vyžadujících chlazení do těch, které potřebují dosáhnout vyšších teplot.

Systém VRV společnosti Daikin navíc zvyšuje svou účinnost, protože nepoužívá žádná čerpadla, která by spotřebovávala energii, a k přenosu energie jsou zapotřebí pouze dva kroky: Ze vzduchu do chladiva a z chladiva zpět do vzduchu, což pomáhá minimalizovat energetické ztráty a zvyšuje celkovou účinnost systému.

Aby se také výrazně snížil možný přímý dopad systému na životní prostředí, byla rekuperace tepla VRV 5 vyrobena zvláště pro chladivo R-32 s nižší hodnotou GWP (Global Warming Potential = potenciál globálního oteplování). Nejen, že R-32 přenáší teplo účinněji než R-410A, což umožňuje snížit objem chladiva, ale má také nižší GWP. Společně to vede ke snížení možných přímých emisí ekvivalentu CO2 systému až o 71 %. Vzhledem k tomu, že R-32 je jednosložkové chladivo, je snadné ho recyklovat a regenerovat, což podporuje iniciativu společnosti Daikin pro oběhové hospodářství L∞p.

Toto zlepšení výkonu spolu s nejmodernějšími technologiemi znamená, že VRV se zpětným získáváním tepla je ideálním řešením pro projekty, kde je prioritou snížení dopadu na životní prostředí a jako cíl je stanovena certifikace BREEM, LEED nebo WELL.

Výhody přizpůsobivé a účinné instalace VRV 5 pro libovolnou komerční aplikaci

  • Všestrannost konstrukce a instalace systémů VRV 5 je nejlepší ve své třídě a proto jsou systémy VRV 5 vhodné pro širokou škálu budov.
  • Provozní teplota se pohybuje v rozsahu až do +46 °C při chlazení a až do -20 °C při vytápění.
  • Může dodávat vnější statický tlak (ESP) až 78 Pascalů (Pa), takže jednotka může být instalována s potrubím do exteriéru, v malých prostorách nebo za mřížkami.
  • Pět kroků nízkých úrovní hluku do 40 db(A) v akustickém tlaku umožňuje instalace v souladu s požadavky městského plánování a zároveň zvyšuje úroveň pohodlí.
  • Rekuperace tepla VRV 5 nabízí stejně dlouhé vedení potrubí jako současná řada VRV a ještě menší průměry trubek, což dále zmenšuje požadovaný instalační prostor.
  • Nabízí nejširší sortiment venkovních jednotek na trhu s topným výkonem až 90 kW.
  • A díky technologii Shîrudo společnosti Daikin ji lze použít i pro malé místnosti a prostory.
  • Instalace VRV 5 se zpětným získáváím tepla je navíc rychlá a snadná. Díky přípojce skříní BSSV, které umožňuje průtok, se snižuje počet pájecích míst a také množství potřebných sad chladicích větví.

Klid během provozu a servisu

Integrovaná technologie Shîrudo nabízí všestrannost pro přesné řízení vnitřního klimatu jakékoli místnosti nebo povrchu bez dalších ohledů, terénního vybavení nebo časově náročných studií. Pomocí v továrně začleněných opatření pro odezvu chladiva a snadného ověření prostřednictvím softwaru Xpress dokáže společnost Daikin zaručit shodu s konkrétní výrobkovou normou IEC. Případný nepravděpodobný únik chladiva je okamžitě zjištěn a postižená část instalace je izolována. Tím se minimalizuje objem chladiva, který může uniknout, a znamená to, že budou vypnuty pouze jednotky v postižené části systému, zatímco zbytek zůstane v provozu.

 

Kompatibilní s chytrými vnitřními jednotkami a ovládáním All-In-One

VRV 5 se zpětným získáváním tepla lze kombinovat s moderní řadou speciálně navržených interiérových jednotek R-32, které nabízejí maximální přizpůsobivost pro všechny konfigurace místností. Za účelem dalšího zlepšení kvality vzduchu v interiéru a vytvoření zdravějšího vnitřního prostředí je možné začlenit ventilační jednotky.

Uživatelsky přívětivé a intuitivní ovladače zajišťují, že systém funguje maximálně pohodlným a účinným způsobem. Mini BMS od společnosti Daikin, inteligentní dotykový správce, snadno začlení klimatizaci a vybavení třetích stran do jednoho systému. Díky místnímu i cloudovému přístupu mohou správci budov ovládat systém z libovolného místa prostřednictvím dotykové obrazovky, intranetu nebo internetu.

Pro konzultanty a instalatéry VRV 5 se zpětným získáváním tepla nabízí řadu podpůrných nástrojů, například objekty BIM a půdorysný software, které usnadňují návrh a výběr systému, nebo ucelenou projektovou a technickou podporu zajišťovanou odborným týmem.

George Dimou, produktový manažer VRV systémů společnosti Daikin, řekl: „Nikdy nebyl kladen větší důraz na podporu dekarbonizace budov a trh HVAC-R zde hraje důležitou roli. Je na nás všech, abychom používali dostupná řešení, jako je VRV 5 se zpětným získáváním tepla, a naše odborné týmy jsou připraveny podpořit stavební a instalační průmysl.“

 

Jednotky Daikin VRV 5 se zpětným získáváním tepla budou k dispozici od července 2022.

Další informace naleznete na VRV 5 se zpětným získáváním tepla.

Podrobnější informace získáte na semináři pro návrháře VRV 5.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky