Skip to main content

Společnost Daikin dosáhla se svou jednotkou se zpětným získáváním tepla VRV 5 významného průlomu v dekarbonizaci budov

Společnost Daikin Europe dnes zveřejnila první podrobnosti o nejnovějším produktu z rodiny VRV. Nový systém se zpětným získáváním tepla 5. generace, který společnost Daikin označuje jako šampióna v oblasti udržitelnosti, má výrazně snížit emise CO2 budov.

Daikin jako lídr v sektoru HVAC-R usiluje o zajištění příjemného a zdravého vnitřního ovzduší a udržení co nejnižších celkových emisí ekvivalentu CO2 během celého životního cyklu budovy. Nová jednotka se zpětným získáváním tepla VRV 5 představuje významný milník na této cestě, neboť přichází s ekologičtějším chladivem R-32 (s nižším GWP) pro větší komerční budovy, přičemž zachovává flexibilitu VRV pro všechny typy vnitřních prostor, a to dokonce i pro velmi malé plochy.

Budoucnost na prvním místě

Nová jednotka se zpětným získáváním tepla VRV 5 představuje budoucnost komerčních HVAC-R, neboť významně přispívá k dekarbonizaci komerčních budov, a to díky:

  • významnému snížení dopadu na globální oteplování až o 71 % použitím chladiva R-32, jež má až o 68 % nižší GWP, a nižší náplně chladiva ve srovnání se systémy R-410A.
  • Vyšší celoroční účinnost.
  • Vysoce účinný a komfortní třítrubkový systém zpětného získávání tepla, který rekuperuje a recirkuluje teplo mezi prostory s různými tepelnými potřebami a který umožňuje současné vytápění i chlazení bez ohledu na orientaci budovy.
  • Integrace větracích jednotek, které dále přispívají ke zlepšení kvality vnitřního ovzduší a zdravějšímu prostředí uvnitř budov.

Bezkonkurenční flexibilita

Zcela přepracovaný BS box, který obsahuje jedinečnou technologii Shîrudo společnosti Daikin umožňující instalaci v prostorách do 7 m2 bez složitých výpočtů nebo místně zajišťovaných dodatečných opatření pro regulaci chladiva.

Návrhový nástroj Web Xpress společnosti Daikin v kombinaci s technologií Shîrudo umožňuje rychlý a snadný výběr a návrh systému, který vyhovuje jakémukoli prostoru.

Díky nejširšímu rozsahu výkonů na trhu, a to až do maximálního výkonu 75,8 kW, dokáže systém Daikin VRV 5 jediným systémem pokrýt potřeby středně velkých až velkých budov.

Rozsáhlá řada speciálně navržených vnitřních jednotek VRV R-32 nabízí maximální flexibilitu pro všechny konfigurace místností. Zahrnuje charakteristické kazetové jednotky Daikin, tenké podstropní jednotky se středním externím statickým tlakem (ESP), kanálové jednotky do podhledu s vysokým externím statickým tlakem a nástěnné jednotky. Výběr výkonů od 1,1 kW do 31,5 kW snadno pokryje všechny možné velikosti místností.

Udržitelnost

Udržitelnost a inovace jsou nedílnou součástí „Environmentální vize 2050“ společnosti Daikin. Nový systém VRV 5 se zpětným získáváním tepla reaguje na obojí – maximalizuje účinnost budov s minimální ekologickou stopou. Komentuje George Dimou, produktový manažer VRV ze společnosti Daikin Europe:

„Jako lídr v oboru přebíráme odpovědnost za udržitelnou transformaci trhu HVAC-R tím, že přinášíme zdravé a komfortní vnitřní ovzduší.“

„Navazujeme dlouhodobé obchodní vztahy se všemi zúčastněnými stranami na trhu a se zákazníky, neustále podporujeme snahy o dosažení cílů udržitelnosti jak našich partnerů, tak i našich vlastních.“

„Abychom jako výrobce ještě více snížili naši stopu CO2, zredukovali jsme prostřednictvím programů cirkulární ekonomiky, jako je LOOP by Daikin, a vývoje nových inovativních řešení, včetně VRV 5 s technologií Shîrudo, množství odpadu.“

Návštěvníci mezinárodní výstavy HVAC-R Climatización y Refrigeración ve Španělsku (16.–18. listopadu), kde bude řešení VRV 5 se zpětným získáváním tepla vystaveno v Galleria D'Innovacion, si budou moci poprvé prohlédnout novinky v oblasti HVAC-R pro komerční budovy.

Systém bude dodáván z českých a belgických výrobních závodů společnosti Daikin v EU od července 2022. Další informace naleznete zde.

Kontakt pro média

Jana Mašatová, Marketing Officer

Daikin Airconditioning Central Europe – Czech Republic spol. s r.o.                       

+420 778 469 247

masatova.j@daikin.cz

 

 

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky