Skip to main content

S programem Daikin pro odčerpané chladivo se obchod Action vydává zelenou cestou.

Budování cirkulární ekononomiky chladiv

bg-image

Společnost Action se sídlem v Nizozemsku je rychle rostoucí mezinárodní síť maloobchodních diskontních prodejen s nepotravinářskými výrobky s více než 1 400 obchody v Nizozemsku, Lucembursku, Belgii, Francii, Německu, Rakousku a Polsku. V diskontních obchodech Action se prodává více než 6 000 různých produktů, přičemž převážná většina z nich jsou nepotravinového charakteru. Společnost Action nabízí svým zákazníkům výrobky vysoké kvality za překvapivě nízké ceny, stále však přitom zkoumá nové způsoby, jak snížit dopad na životní prostředí.

Zintenzivňuje proto své partnerství se společností Daikinem pro tento nový průlomový projekt: odčerpání chladiva ve svých renovovaných obchodech a jeho opětovné využití.

Cirkulární ekononomika chladiv

Během první poloviny roku 2019 obě společnosti spolupracovaly na shromáždění chladiva R410A ze 12 rekonstruovaných obchodů Action a na jeho následném opětovném využití v 10 nových obchodech Action po celé Evropě.

Do budoucna bude tato spolupráce ještě zesílena a bude opětovně využito ještě více chladiva.

Cirkulární ekononomika chladiv

„Zavedením této cirkulární ekonomiky chladiva v síti našich vlastních obchodů dokážeme ještě více snížit náš dopad na životní prostředí. Namísto toho, abychom produkovali více odpadu tím, že budeme staré chladivo likvidovat a využívat něco nového, použijeme to, co je již dostupné. Tímto způsobem uzavřeme kruh využívání chladiva v síti Action.“

- Michiel Coolen, vedoucí stavebních projektů skupiny Aciton

bg-image

Pan Toshitaka Tsubouchi, viceprezident Daikin Europe říká: „Jako průmyslové odvětví jsme teprve na začátku naší cesty budování cirkulační ekonomiky dodávek chladiva, jeho využívání, zpětné získání a regenerace. Velmi si vážíme společnosti Action a skutečnosti, že jsou otevřeni iniciativám, které mění trh maloobchodů a HVAC. Doufáme, že inspirujeme i mnoho dalších k tomu, aby se vydali stejným pozitivním směrem a pomohli nám opětovně využít obrovské množství dostupného chladiva ve stávajících zařízeních.“

Certifikované obchody s regenerovaným chladivem

Po úspěšném dokončení tohoto pilotního projektu se společnosti Action a Daikin dohodly na odčerpání chladiva z 50 obchodů ze sítě Action, které mají být v následujících měsících zrekonstruovány, a na opětovném využití regenerovaného chladiva v nově vybudovaných obchodech.

Tímto způsobem budou nové obchody Action plně podporovat cirkulární ekonomiku chladiv, snižovat svůj dopad na životní prostředí a předcházet nutnosti výroby nových chladiv.

Díky této iniciativě jsou společnosti Action a Daikin silným příkladem pro všechny zúčastněné strany jak v maloobchodním sektoru, tak i v odvětví HVACR.

Více informací

Naše další případy

 • C&A

  Cílem plánované renovace celého systému HVAC v obchodu C&A bylo dosáhnout celoročního komfortu co nejefektivnějším a nejúčinnějším způsobem.
 • Sázková kancelář Coral

  Zjistěte, jak naše kazetové jednotky s kruhovým výdechem a automatickým čištěním dosáhly o 50 % vyšších úspor energie pro sázkové kanceláře Coral.
 • K-Way

  Když řetězec obchodů s luxusními oděvy K-Way otevřel nový obchod v Covent Garden v Londýně, spolupracovali jsme s celostátním dodavatelem D1 Royale na návrhu a instalaci dokonalého energeticky úsporného řešení.
 • Sportisimo

  Pro tento projekt jsme zvolili instalaci venkovního systému, který propojuje celou škálu vnitřních a větracích jednotek strategicky umístěných v obchodě.
 • JBC

  Při své neustálé snaze o optimalizaci provozních nákladů spustila společnost JBC zkušební provoz, který navrhla společnost Daikin, a to tak, aby se vyhodnotily přínosy technologie variabilní teploty chladiva (VRT).
 • Naturkost Brinkman

  Specializovaný obchod s bio potravinami Naturkost Brinkman využívá chladicí řešení Daikin pro maloobchody k dosažení lepší energetické účinnosti a komfortu uvnitř prodejny.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky