Skip to main content

Obchodní dům ACTION

Cloppenburg, Německo

Pro síť diskontních prodejen Action dodala společnost Daikin vzduchotechnické a klimatizační zařízení. Při hledání HVAC systému bylo zásadní snížit náklady a zajistit pohodlí zákazníků.

bg-image

Rychle rostoucí síť maloobchodních diskontních prodejen s nepotravinářskými výrobky společnosti Action se sídlem v Nizozemsku vlastní více než 1 200 obchodů v Nizozemsku, Lucembursku, Belgii, Francii, Německu, Rakousku a Polsku. Obchody Action nabízejí zákazníkům světlé, prostorné a příjemné prostředí a širokou nabídku produktů za nejnižší ceny.

Společnost Action si za dodavatele vzduchotechnického a klimatizačního zařízení vybrala Daikin. Jsme totiž schopni zajistit také HVAC a nabídnout koordinaci v každé zemi, do které se síť rozrůstá. Při výběru systémů HVAC byly pro společnost Action zásadní také náklady.

Prestižní obchodní dům v německém Cloppenburgu demonstruje minimalistický design a ekologickou etiku. Zákazníci dále oceňují útulné prostředí obchodu.

„Společně s technickým týmem společnosti Daikin jsme optimalizovali návrh systému HVAC, který snižuje úroveň investic a provozní náklady. Společnost Daikin nám nabídla přístup k nejmodernější technologii.“

- Michiel Coolen, vedoucí stavebních projektů skupiny ACTION

Řešení Daikin ve zkratce

bg-image

Na strop jsme umístili nízkoprofilové kazetové jednotky Daikin s kruhovým výdechem, které jsou vizuálně nenápadným klimatizačním řešením. Zajišťují navíc efektivní cirkulaci vzduchu a udržující příjemnou teplotu po celý rok.

Kazetové jednotky s kruhovým výdechem vynikají svou samočisticí funkcí. Zajistí pravidelné automatické čištění filtrů. Díky tomu se významně sníží provozní výdaje a náklady na údržbu. Jednotka do prostoru přivádí čistý vzduch, čímž zvyšuje komfort v místnosti.

 

bg-image

Řízení klimatu v kanceláři a jídelně zajišťují nástěnné vnitřní jednotky, které jsou spojené s venkovními jednotkami umístěnými na střeše. Inteligentní řízení reaguje na aktuální situaci a umožňuje přesnou regulaci teplot, které budou vyhovovat požadavkům celé budovy. 

K dalšímu komfortu zákazníků přispívá vzduchová clona nad vchodem, která udržuje ideální vnitřní klima i při otevřených dveřích.

Ventilační jednotka Modular L s technologií Plug-and-play, kterou tým IM Duurzaam označil za akusticky velmi tichou, zajišťuje v obchodě čerstvý vzduch. Díky zpětnému získávání energie z výstupního vzduchu jednotka zároveň maximalizuje účinnost.

 

bg-image

S programem Daikin pro odčerpané chladivo se obchod Action vydává zelenou cestou.

V současné době Action zintenzivňuje své partnerství se společností Daikin v rámci svého nového průlomového projektu: odčerpání chladiva ve svých renovovaných obchodech a jeho opětovné využití.

Zavedením této cirkulární ekonomiky chladiva v síti našich vlastních obchodů dokážeme ještě více snížit náš dopad na životní prostředí. Namísto toho, abychom produkovali více odpadu tím, že budeme staré chladivo likvidovat a využívat něco nového, použijeme to, co je již dostupné.“, říká Michiel Coolen, manažer pro výstavbu skupiny Action. „Tímto uzavřeme kruh využívání chladiva v síti Action.“

  Více informací

  Podívejte se na naše další projekty

  • Vysoce efektivní řešení pro obytnou budovu

   Tento bytový projekt byl realizován v rámci renovace bytového domu, jehož hlavním aspektem byla energetická účinnost.
  • ACTION

   Síť diskontních maloobchodů Action hledala dodavatele vzduchotechnického a klimatizačního zařízení, který by byl schopen zajistit také projekt HVAC a podporu a nabídnout místní koordinaci v každé zemi, do které se síť rozrůstá. Při tomto výběru systémů HVAC byly hlavními faktory náklady.
  • BEA Centrum Olomouc

   BEA (Business, Education, Acceleration) centrum v Olomouci je domovem mnoha inovativních společností, universit, obchodů a restaurací. Nabízí také cenově dostupné prostory pro start-upy.
  • C&A

   Cílem plánované renovace celého systému HVAC v obchodu C&A bylo dosáhnout celoročního komfortu co nejefektivnějším a nejúčinnějším způsobem.
  • Hotel Kings Court

   Hosté hotelu Kings Court si mohou užívat pobytu bez ohledu na roční období, díky vysoce efektivnímu systému řízení klimatu.
  • Hoteles Santos • Las Arenas

   Nahrazení současného systému systémem Daikin VRV bylo ideálním řešením modernizace, která vedla ke snížení spotřeby energie, přičemž zůstal zachován nepřetržitý provoz hotelu.
  • Opravdu ztrácí v dnešní době chladivo R-32 na významu?

   Tepelná čerpadla BLUEVOLUTION společnosti Daikin jsou integrována s nízkotlakými solárními systémy v malých rezidenčních projektech, které využívají solární energii pro přípravu teplé užitkové vody.
  • JBC

   Při své neustálé snaze o optimalizaci provozních nákladů spustila společnost JBC zkušební provoz, který navrhla společnost Daikin, a to tak, aby se vyhodnotily přínosy technologie variabilní teploty chladiva (VRT).
  • K-Way

   Když řetězec obchodů s luxusními oděvy K-Way otevřel nový obchod v Covent Garden v Londýně, spolupracovali jsme s celostátním dodavatelem D1 Royale na návrhu a instalaci dokonalého energeticky úsporného řešení.
  • Komplex L1 DOT Polsko

   Společnost Daikin se spojila s projektanty budov, aby se svými komerčními tepelnými čerpadly napomohla k dosažení maximálního hodnocení BREEAM*
  • Restaurace Leon's

   Aby mohla firma Synecore, dodavatel společnosti M&E, překonat omezení nedostatku prostoru v restauraci Leon v centru Londýna a dosáhnout přitom maximální efektivnosti řízení klimatu, nainstalovala svůj první „neviditelný“ systém HVAC, řadu i-Series VRV IV společnosti Daikin.
  • Zvýšení účinnosti nemocnic

   Společnost Daikin se účastní důležitého projektu pro nemocnice v Istanbulu v Turecku. Jedná se o státem financovaný projekt, jehož cílem je zvýšení energetické účinnosti nemocnic výměnou chladicích jednotek a dalších komponent HVAC systému, které zajišťují chlazení a vytápění těchto budov.
  • Splnění požadavků nemocnice na chlazení při nízké spotřebě energie

   Společnost nedávno dodala chladicí jednotky do jedné z největších soukromých nemocnic v Kataru. Nemocnice má světově proslulé mezinárodní pobočky a jejím posláním je poskytovat optimální péči o pacienty s využitím jedinečných a moderních služeb.
  • Merlin Properties

   Tento kancelářský komplex, který je součástí obchodního centra v Madridu, byl modernizován, přičemž investiční náklady na efektivnější řešení zůstaly pod kontrolou.
  • Naturkost Brinkman

   Specializovaný obchod s bio potravinami Naturkost Brinkman využívá chladicí řešení Daikin pro maloobchody k dosažení lepší energetické účinnosti a komfortu uvnitř prodejny.
  • Nová kancelářská budova pro hotelovou projekční a konzultantskou společnost TKS v Borkenu

   Daikin zajišťuje vytápění, chlazení a větrání pro společnost TKS v Borkenu, která je projekční a konzultantskou společností pro hotelovou výstavbu.
  • Rekonstrukce kanceláří v Madridu, Španělsko

   Systém Daikin VRV 5 S poskytl ideální řešení pro rekonstrukci dvojvily v Madridu
  • Palác Zlatý kříž

   Renovace kulturně významného Paláce Zlatý kříž zahrnuje celkovou modernizaci HVAC systému a zároveň úplně první instalaci v České republice řešení řízení klimatu VRV IV C+ optimalizované pro vytápění.
  • Perial Asset Management

  • Hotel Pomme d'Or

   Klimatizace se stala normou ve většině nových a rekonstruovaných hotelů. Dnešní systémy přinášejí hostům během léta komfortní chlad a navíc zajišťují hospodárné vytápění v zimních měsících. Tepelná čerpadla společnosti Daikin pro tento účel využívají obnovitelnou energii, čímž snižují provozní náklady hotelů. K tomu je třeba přičíst také pozitivní dopad na vnitřní estetiku.
  • Hotel Santos Porta Fira

   Skupina Santos, organizace odpovědná za budovu Porta Fira, si vybrala společnost Daikin za důvěryhodného partnera, který zajistí budově jedinečný, spolehlivý a energeticky účinný systém řízení klimatu.
  • Hotel Post

   Jako specialisté na oblast řízení klimatu jsme pro Hotel Post v Ghentu zvolili náš systém VRV, který se vyznačuje energeticky účinnou technologií a schopností zajišťovat vyšší komfort.
  • Prezzemolo & Vitale – Palermo

   V novém skladu Prezzemolo & Vitale v historickém centrum Palerma byl nainstalován systém sestávající z jednotek Daikin Zeas a VRV.
  • Chlazení a vytápění malých obytných budov

   Tepelná čerpadla BLUEVOLUTION společnosti Daikin jsou integrována s nízkotlakými solárními systémy v malých rezidenčních projektech, které využívají solární energii pro přípravu teplé užitkové vody.
  • Zajištění chlazení pro průmyslového výrobce automobilových součástek

   Společnost Daikin nedávno dodala vzduchem chlazenou šroubovou invertorovou chladicí jednotku řady TZ pro potřeby chlazení průmyslového závodu poblíž Lisabonu v Portugalsku. Tento závod vyrábí brzdy a další komponenty pro automobilový průmysl.
  • Samrya 44

   Samrya 44, výškový hotel se svými 44 patry vkusně navržených luxusních apartmánů zachovává ty nejvyšší standardy stavebnictví a systémů vytápění, větrání a klimatizace.
  • Řešení vzduchotechniky od společnosti Daikin pro zajímavý projekt HVAC

   Společnost Daikin nedávno dodala svá vzduchotechnická řešení pro zajímavý projekt HVAC, který byl realizován v portugalském Lanheses.
  • Případová studie zvukotěsná izolace ve Flassy

   Akustická účinnost nové zvukotěsné izolace Daikin pro venkovní jednotky Sky Air a VRV 5 byla potvrzena terénními zkouškami provedenými v rezidenční instalaci v Burgundsku ve Francii, které prokázaly výrazné snížení hluku. Ten dokonce překročil hodnoty z tovární zkušebny.
  • Sportisimo

   Pro tento projekt jsme zvolili instalaci venkovního systému, který propojuje celou škálu vnitřních a větracích jednotek strategicky umístěných v obchodě.
  • Takko Havlíčkův Brod

   Zákazníci prodejny Takko si mohou užívat příjemné prostředí díky inteligentnímu řížení klimatu.
  • Vědeckotechnický park Roztoky

   VRV zpětné získávání tepla poskytuje efektivní, spolehlivý a flexibilní systém ovládání klimatu ve vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy.
  • Opětovné využití odčerpaného chladiva v síti Action

   V současné době Action zintenzivňuje své partnerství se společností Daikin v rámci svého nového průlomového projektu: odčerpání chladiva ve svých renovovaných obchodech a jeho opětovné využití.
  • Chlazení a vytápění vytápění malých obytných budov

   Tepelná čerpadla Daikin BLUEVOLUTION byla instalována v řadě rezidenčních projektů, včetně nedávného projektu v portugalském Portu.
  • Crystal Tower

   Abychom pomohli budově Crystal Tower, kde sídlí rumunská ING Bank, maximalizovat její energetickou účinnost, zkombinovali jsme výkon vzduchem chlazeného VRV, vodou chlazeného VRV a chladicích jednotek.
  • koncept chlazení pro továrnu CI Factory firmy Engelbert Strauss

   Vzhledem k obřím rozměrům továrny CI Factory firmy Engelbert Strauss je důležité zachovat chladnou hlavu.
  • Crédit Agricole

   Společnost Crédit Agricole, díky své zemědělské historii známá jako „zelená banka“, hledala pro jednu ze svých poboček energeticky úsporné klimatizační řešení s nízkými náklady na údržbu.
  • Hotel Courtyard Paříž

   The Courtyard conversion marks a successful collaboration between forward- looking urban regeneration and Daikin’s flexible, future-proof VRV heat recovery technology.
  • Sázková kancelář Coral

   Zjistěte, jak naše kazetové jednotky s kruhovým výdechem a automatickým čištěním dosáhly o 50 % vyšších úspor energie pro sázkové kanceláře Coral.
  • Přestavba starého systému R-22

   Přestavba starého systému s chladivem R-22 na systém VRV 5 S s chladivem R-32
  • chladicí jednotky s chladivem R-32 ve společnosti Heinzinger electronic

   Byl použit vzduchem chlazený chladicí agregát od společnosti Daikin se spirálovým kompresorem o výkonu 200 kW, který poprvé pracuje s chladivem R-32 šetrným ke klimatu a vyznačuje se optimálním provozním chováním a vysokou energetickou účinností.
  • Cha No Ma

   Čištění vzduchu moderní technologií streamer doplňuje ekologicky šetrné systémy Daikin R-32 pro vytvoření komfortního a zdravého prostředí v kavárně.
  • Řešení chlazení pro komplex kancelářských budov

   Společnost Daikin nedávno poskytla svá chladicí řešení pro projekt kancelářské budovy v polském Krakově.
  • Showroom společnosti Desco

   Střešní systém Daikin „plug and play“ nabízí udržitelné celoroční řešení klimatu pro showroom zákazníka
  • Daikin Emura, designové řešení pro rezidenční bydlení

   Pojďme si prohlédnout tento byt v centru Milána, proslulé italské metropole designu a módy. Všimli jste si nové bílé Daikin Emury na stěně? Má elegantní design, který krásně zapadá do interiéru.
  • klimatizace na míru pro nákupní centrum

   Přečtěte si o kompletním řešení společnosti Daikin pro nákupní centrum Intro Bergheim s 22 obchodními jednotkami v centru Bergheimu u Kolína nad Rýnem.
  • Energetická účinnost

   Společnost Daikin nedávno poskytla řešení šroubového chlazení HFO s invertorem významné farmaceutické společnosti pro jeden z výrobních závodů ve Vídni v Rakousku.
  • Zajištění kompletního systému HVAC pro potravinářský závod

   Společnost Daikin nedávno dodala kompletní systém HVAC, který splňuje požadavky na chlazení potravinářského závodu v Maďarsku. Konečný uživatel působí v oblasti doplňků stravy a vyrábí rostlinné suplementy včetně veganských proteinů.
  • Hotel v centru města

   Výměna chladicích jednotek zvýší komfort v hotelu v centru Londýna.
  • FEI Brno

   Vysoce citlivý výrobní proces vyžaduje velmi nízkou úroveň vibrací a hluku, to zajišťuje inovativní Daikin HVAC řešení.
  • Vysoká energetická účinnost pro komfortní chlazení v podmínkách Blízkého východu

   Společnost Daikin nedávno dodala chladicí jednotky pro zajištění komfortního chlazení v podmínkách Blízkého východu v rámci projektu čtyřhvězdičkového hotelu ve městě Rijád v Saúdské Arábii.
  • Hotel St. Annen

   Je umístěn v tiché rezidenční ulici v centru Hamburku. Hotel St. Annen vytváří vřelé a přívětivé prostřední pro návštěvníky moderního okolí.
  • Rozšíření programu L∞P by Daikin na chladicí jednotky

   Společnost Daikin Applied Europe nedávno rozšířila program L∞P by Daikin na chladicí jednotky. Daikin je tak jediným výrobcem, který aktivně podporuje a dodává jednotky s regenerovanými chladivy pro širokou škálu výrobků, od šroubových a spirálových kompresorů až po odstředivé kompresory.
  • Obytný dům s domácí kanceláří

   Výstavba nového sídla s komplexním řešením klimatizace
  • Cementárna Holcim

   Cementárna Holcim využívá nejmodernější technologii k dosažení svých ambiciózních cílů v oblasti životního prostředí a energetické účinnosti.
  • Zome

   Centra ZOME jsou moderní a agilní prostory, které zákazníkům nabízejí individuální zážitek.
  • Ohřívání vody v bazénu pomocí rekuperace tepla

   Nejmodernější integrovaná technologie rekuperace tepla Daikin šetří značné množství energie a ohřívá vodu v hotelovém bazénu.
  • Co je třeba zvážit při výběru tepelného čerpadla pro rezidenční budovu

   Co je třeba zvážit při výběru tepelného čerpadla pro rezidenční budovu
  • Obchodní centrum VMD

   V pětadvacetipodlažní budově VMD v Záhřebu zajišťuje veškeré vytápění a chlazení náš systém VRV IV. Budova díky němu dosahuje nejvyšší účinnosti a snižuje spotřebu energie.
  • Venetian Arsenal

   Inovativní klimatizační systém, který využívá přirozenou energii benátské laguny, přináší vysokou úroveň komfortu a energetické účinnosti při zachování hodnoty historické průmyslové budovy v centru Benátek.
  • Kancelářská budova Velocity

   V popředí návrhu Velocity je udržitelnost. Každý prvek návrhu byl pečlivě promyšlen, aby bylo zajištěno hodnocení EPC „B“ a hodnocení BREEAM „Vynikající“.
  • Hotel Van der Valk

   Každý prostor v hotelu Van der Valk, od vstupní haly přes pokoje pro hosty až po kuchyň, má své jedinečné klimatické potřeby. Naším cílem bylo vyvinout integrovaný systém, který by uspokojil potřeby každého z těchto míst a snížil celkový dopad systému na životní prostředí.
  • Turkmenský příběh úspěchu

   Společnost Daikin nedávno dodala kompletní řešení HVAC pro multifunkční komplex, který bude největším nákupním a zábavním centrem v Ašchabadu, hlavním městě Turkmenistánu.
  • Hotel Bloomsbury

   Pomocí optimalizace řízení klimatu jsme pomohli londýnskému hotelu Bloomsbury snížit spotřebu energie, omezit emise CO2 a zvýšit komfort hostů o 30 %.
  • Školicí středisko v Belgii

   Společnost Daikin hledala pro své nové školicí středisko v Gentu nadčasové řešení HVAC s nízkou spotřebou energie.
  • Torre Serenissima

   Italská budova Torre Serenissima byla vybavená systémem využívajícím zastaralé chladivo R-22. Provedli jsme úplnou modernizaci, která pomohla zvýšit energetickou účinnost a komfort.
  • Tepelné čerpadlo VRV přispívá k malé uhlíkové stopě

   Nový obchodní komplex Arteparc v technickém parku Inovallee v Meylanu v Grenoblu je ukázkou spolupráce developerů a výrobců zařízení při realizaci nových nízkouhlíkových budov, které odpovídají nejvyšším standardům udržitelného rozvoje.
  • O ekologickém-přechodu-dekarbonizaci-a-systémech-HVAC

   Řešení modulárního chladicího systému pro kancelářskou budovu

  • O ekologickém-přechodu-dekarbonizaci-a-systémech-HVAC

   Řešení dálkového ústředního chlazení pro celou novou čtvrť v Miláně

  • O ekologickém-přechodu-dekarbonizaci-a-systémech-HVAC

   Zajištění účinných řešení v rámci projektu rekonstrukce nemocnice

  • O ekologickém-přechodu-dekarbonizaci-a-systémech-HVAC

   Účinné mechanické větrání pro školy

  • Policie SAE

   Dodávka řešení chlazení pro kancelářskou budovu v SAE

   Společnost Daikin nedávno dodala čtyři chladicí jednotky pro velitelství policejních sil v SAE. Chladicí jednotky budou sloužit k zajištění chlazení prostřednictvím vzduchotechnických jednotek v celé rozsáhlé budově a k zajištění maximální úrovně komfortu pro obyvatele.
  • Nemocnice v Ománu

   Dodání účinného, spolehlivého a kompaktního řešení do nemocnice

   Společnost Daikin nedávno dodala chladicí zařízení pro velkou nemocnici v Ománu. Kapacita nemocnice byla rozšířena otevřením nového křídla, což si vyžádalo integraci systému HVAC s novým chladicím zařízením, které by splňovalo větší potřeby chlazení budovy. Pro tento projekt bylo nezbytné najít spolehlivé řešení s pokročilou technologií, které by dokonale splňovalo potřeby zařízení.
  • Dodávka chlazení pro projekt High-Luminosity LHC v CERNu

   Společnost Daikin nedávno dodala 8 vodou chlazených chladicích jednotek do CERNu, aby zajistila chlazení pro projekt High-Luminosity LHC (velký hadronový urychlovač s vysokou luminozitou). Cílem projektu High-Luminosity LHC je zvýšit výkon současného velkého hadronového urychlovače, a zvýšit tak potenciál objevů po roce 2029. Cílem projektu je zvýšit integrovanou luminozitu desetinásobně nad projektovanou hodnotu LHC. To umožní shromáždit větší množství dat a pozorovat vzácné procesy, protože díky zvýšení luminozity bude LHC výkonnější.
  • Hotel v Las Arenas, Valencie

   Dekarbonizace Lincolnovy unvierzity s VRV 5

   Lincolnská univerzita nastavuje nové standardy v oblasti udržitelného řízení budov instalací nového tepelného čerpadla VRV5 s rekuperací tepla využívajícího chladivo R32, čímž podtrhuje svůj závazek ke zlepšování životního prostředí a významnému posunu směrem ke svým cílům čisté nuly.
  • Hotel v Las Arenas, Valencie

   Dodávka řešení regulace teploty pro železniční řídicí systém

   Společnost Daikin nedávno dodala komplexní řešení pro udržování teploty ve velínu systému přehazování výhybek francouzské meziměstské vysokorychlostní železnice.
  • Hotel v Las Arenas, Valencie

   Dodávka kompletního systému HVAC pro kancelářskou budovu

   Společnost Daikin nedávno dodala kompletní řešení pro kancelářskou budovu nizozemské společnosti zabývající se dovozem a vývozem květin.
  • Hotel v Las Arenas, Valencie

   Las Arenas

   Když došlo na modernizaci stávajících systémů VRV s cílem snížit náklady na údržbu a dále zlepšit řízení komfortu, byla volba výměny stávajícího řešení za moderní s nižšími emisemi CO2 na prvním místě.
  • VIA UNA architektonická památka v novém stylu

   Historická budova banky v ulici Na Příkopě 33 prošla modernizací a přestavbou na kanceláře a obchodní plochy. Získala maximálně energeticky úsporný systém pro chlazení a vytápění, který zajišťují vodní VRV systémy společnosti Daikin. Jde o tepelná čerpadla voda-vzduch v provedení 3trubka umožňující dvojitou rekuperaci energie.

  Základní kontakty

  Prohlédněte si náš virtuální showroom

  Dotace a SVT kódy

  Často kladené otázky

  Partnerský portál

  Prohlédněte si náš virtuální showroom

  Často kladené otázky

  Partnerský portál

  Katalogy a ceníky