Skip to main content

Dodání účinného, spolehlivého a kompaktního řešení do nemocnice

Omán

Společnost Daikin nedávno dodala chladicí zařízení pro velkou nemocnici v Ománu. Kapacita nemocnice byla rozšířena otevřením nového křídla, což si vyžádalo integraci systému HVAC s novým chladicím zařízením, které by splňovalo větší potřeby chlazení budovy. Pro tento projekt bylo nezbytné najít spolehlivé řešení s pokročilou technologií, které by dokonale splňovalo potřeby zařízení.

Instalované produkty

1x EWAD MZ

Chladicí výkon: 610 kW

O produktech a projektu

Hlavním požadavkem tohoto projektu byla spolehlivost nové jednotky, protože bude pracovat ve vysokých teplotách (46 až 52 °C) a korozivním prostředí v blízkosti moře.

Spolehlivost v takovém prostředí je zásadní, zejména pro chladicí zařízení sloužící nemocnici. Kromě toho byla dalším velmi důležitým aspektem energetická účinnost, což vedlo nemocnici k výběru jednotky se šroubovým kompresorem a invertorem, aby byla schopna zajistit vysokou úroveň energetické účinnosti za všech okolností.

A konečně, nemocnice požadovala jednotku s kompaktními rozměry, čehož společnost Daikin dosáhla díky jednotce, která dokázala nabídnout požadovaný chladicí výkon a účinnost při menších rozměrech než konkurence.

Více informací o produktu

Chladicí jednotka z řady MZ byla dokonalým řešením pro potřeby nemocnice. Tato řada byla navržena tak, aby kombinovala osvědčenou účinnost šroubového kompresoru s invertorem Daikin – zejména při částečném zatížení – a spolehlivost integrace chladivem chlazeného invertoru přímo v kompresoru. Tato funkce umožňuje, aby elektronika invertoru byla chlazena chladivem v okruhu chladiče, což chrání invertor před okolní teplotou, nadmořskou výškou a přítomností znečišťujících látek, prachu nebo písku ve vzduchu.

Další informace zde o invertoru Daikin chlazeném chladivem

Řada MZ je také ideální pro provoz na Blízkém východě, protože byla navržena tak, aby odolávala vysokým teplotám a korozivním prvkům, které jsou v této oblasti světa běžné.

Společnost Daikin splnila požadavky projektu na účinnost díky řešení, které využívá technologii invertoru, a zajišťuje tak nejlepší výkon bez ohledu na požadavky na chlazení budovy.

Technologie invertoru ve skutečnosti znamená, že instalované chladicí jednotky MZ budou schopny vyhovět různým požadavkům na zátěž, a to za jakýchkoli okolností. Invertor bude nepřetržitě modulovat otáčky motoru kompresoru, čímž zajistí vynikající regulaci výkonu a poskytne vynikající hodnoty účinnosti při částečném zatížení a značné úspory energie.

Společnost Daikin má za sebou historii vedoucího postavení v oblasti jednošroubových kompresorových chladicích jednotek které byly za posledních 20 let instalovány po celém světě.

Šroubový kompresor Daikin je dobře známý svou účinností a nabízí mimořádně vysokou spolehlivost. Na rozdíl od standardních šroubových kompresorů využívá jeden hlavní šroub, který zabírá s dvojitými hvězdicovými rotory, aby se vytvořil objemově přizpůsobený kompresní cyklus. Díky hlavnímu rotoru vyváženému v radiálním i axiálním směru má ložisko kompresoru mimořádně vysokou spolehlivost. Proto může být jeho životnost delší než u jiných šroubových kompresorů. Jednošroubový kompresor má pouze tři pohyblivé části což omezuje možnost poruchy a také provozní náklady jsou nízké.

Více informací

Naše další případy

  • Vysoce efektivní řešení pro obytnou budovu

    Tento bytový projekt byl realizován v rámci renovace bytového domu, jehož hlavním aspektem byla energetická účinnost.
  • ACTION

    Síť diskontních maloobchodů Action hledala dodavatele vzduchotechnického a klimatizačního zařízení, který by byl schopen zajistit také projekt HVAC a podporu a nabídnout místní koordinaci v každé zemi, do které se síť rozrůstá. Při tomto výběru systémů HVAC byly hlavními faktory náklady.
  • BEA Centrum Olomouc

    BEA (Business, Education, Acceleration) centrum v Olomouci je domovem mnoha inovativních společností, universit, obchodů a restaurací. Nabízí také cenově dostupné prostory pro start-upy.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky