Skip to main content

Vysoká energetická účinnost pro komfortní chlazení v podmínkách Blízkého východu

Rijád, Saúdská Arábie

Společnost Daikin nedávno dodala chladicí jednotky pro zajištění komfortního chlazení v podmínkách Blízkého východu v rámci projektu čtyřhvězdičkového hotelu ve městě Rijád v Saúdské Arábii. Jednotky budou sloužit k zajištění potřebného chlazení pokojů a veřejných prostor hotelu.

Pro tento projekt byly vybrány chladicí jednotky z řady M, která je speciálně navržena pro prostředí Blízkého východu vyznačující se například vysokou venkovní teplotou a prašností.

Instalované produkty:
2x EWAD-M
Celkový chladicí výkon: 1700 kW

O produktech a projektu

Pro tento projekt konzultanti hledali vzduchem chlazené šroubové kompresory, které by bylo možné snadno integrovat do systému BMS.

Konkrétně hledali řešení, které by zaručilo vysokou spolehlivost při vysokých okolních teplotách a prašném prostředí, ale také působivou celkovou energetickou účinnost.

Společnost Daikin dokázala splnit zadání a nabídla dvě vzduchem chlazené jednotky se šroubovými kompresory s EC ventilátory, které dokázaly porazit konkurenci díky velmi vysoké úrovni energetické účinnosti.

Šroubový kompresor řízený invertorem navržený a vyráběný společností Daikin se liší od klasického šroubového kompresoru tím, že používá jeden hlavní šroub, který je spřažen se zdvojeným hvězdicovým rotorem a vytváří kompresní cykly odpovídajícího objemu. Díky hlavnímu rotoru vyváženému v radiálním i axiálním směru má ložisko kompresoru mimořádně vysokou spolehlivost. Proto může být jeho životnost delší než u jiných šroubových kompresorů. Jednošroubový kompresor má tedy pouze tři pohyblivé části. Díky tomu se snižuje možnost poruchy a udržují se nízké provozní náklady.

Kromě toho je šroubový kompresor s invertorem Daikin celosvětově uznávaný pro vynikající výkon z hlediska energetické účinnosti, protože jeho šroubový profil, který zajišťuje nejlepší výkon, je pro konzultanty důvěryhodný, neboť mají skvělé zkušenosti z minulosti, a to jak s ventilátory Daikin VRV, tak s chladicími jednotkami.

Přečtěte si více o jednošroubovém kompresoru Daikin zde

Zkouška za dozoru

Zatímco konzultanti měli v minulosti skvělé zkušenosti s VRV i chladicími jednotkami Daikin, koncový uživatel byl ve světě Daikin nováčkem a chtěl se přesvědčit o kvalitě a profesionální úrovni, kterou může společnost Daikin Applied Europe zaručit.

Zkouška za dozoru byla dobrou příležitostí nejen prokázat spolehlivost a výkonnost jednotek poskytovaných společností Daikin, ale také umožnit koncovému uživateli lépe poznat společnost, výrobní zařízení, procesy a postupy a to, co se skrývá za řešeními, která společnost Daikin poskytuje.

Více se o službě zkoušek za dozoru a o tom, jak může splnit potřeby zákazníků a konzultantů pro jakýkoli projekt v oblasti HVAC, se dočtete zde.

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky