Skip to main content

Hotel Courtyard, Paříž

Přeměna hotelu Courtyard je úspěšnou fúzí mezi nadčasovou regenerací městské části a flexibilní technologií VRV se zpětným získáváním tepla od společnosti Daikin.

Flexibilita klimatizačních systémů Daikin VRV umožnila omladit stárnoucí budovu v centru Paříže a zajistila hotelovým hostům maximální komfort.

Systémy VRV se zpětným získáváním tepla poskytují hostům energeticky účinný komfort

Flexibilita klimatizačních systémů Daikin VRV umožnila prestižnímu řetězci hotelů Marriot omladit stárnoucí komerční budovu v centru Paříže. Přeměna nového hotelu Courtyard, který se nachází naproti vlakovému nádraží Gare de Lyon, je prvním počinem této mezinárodní skupiny a i samotného města. Po rekonstrukci, kdy z původní budovy zbyly pouze obvodové zdi a podlahy, se bývalá věž IGH ze 70. let přeměnila na moderní hotel, který dokonale zapadá do stylové a rušné čtvrti, která ji obklopuje.

Po téměř dvou letech probíhajících prací nyní tento nový hotel zaujímá 19 podlaží o rozloze 11 500 metrů čtverečních a pyšní se 249 pokoji. V samostatné budově zasahující do přízemí a prvního patra se nachází kuchyň, barová restaurace a konferenční centrum, které poskytuje inovativní pracovní prostory se sdíleným přístupem k technologiím a společenskou místnost s cateringovými zařízeními, plus seminárními sály s kapacitou až 100 osob.

O architektonickou stránku se postarala společnost Studios Architecture a realizace proběhla pod taktovkou Bouyges Construction jako hlavního dodavatele. Exteriér i interiéry této 60 metrů vysoké věže jsou ukázkou moderní a sofistikované architektury.

Inovační technologie Daikin VRV IV zajišťuje komplexní řešení řízení klimatu, které odráží promyšlený design hotelu, minimalizuje uhlíkovou stopu budovy prostřednictvím obnovitelných zdrojů energie a poskytuje flexibilitu pro splnění individuálních potřeb a preferencí. Díky vysoce flexibilním možnostem konfigurace, včetně škálovatelného designu a snadné instalace, byla technologie Daikin VRV IV přednostní volbou pro tento velký a komplexní projekt přeměny budovy.

O instalaci se postarala společnost Tempeol for Bouyges Energie. Bylo nainstalováno celkem 28 venkovních jednotek VRV IV se zpětným získáváním tepla, přičemž 24 třítrubkových systémů slouží pro pokoje pro hosty a další 4 dvoutrubkové systémy se starají o vytápění a klimatizaci ve společných prostorách v přízemí, včetně konferenčních místností, co-workingových prostor a barové restaurace.

Aby byly dodrženy regulativa pro urbanistické plánování centra města, byly venkovní jednotky VRV IV umístěny do strojovny v horní části hotelu. Jsou tak zcela skryté a z venku budovy prakticky neviditelné.

Pevná požadovaná teplota 23 °C šetří energii, avšak umožňuje nastavení o +/- 3 °C, tak aby hosté mohli kontrolovat úroveň komfortu ve svých pokojích.

Přeměna hotelu Courtyard je úspěšnou fúzí mezi nadčasovou regenerací městské části a flexibilní technologií VRV se zpětným získáváním tepla od společnosti Daikin.

Univerzálnost konstrukce systému VRV IV umožňuje připojení k široké škále vnitřních jednotek. Vnitřní jednotky hotelu Marriott, které se nacházejí v pokojích pro hosty, tvoří štíhlé nástěnné jednotky, neopláštěné kanálové jednotky, viditelné podstropní jednotky a středotlaké kanálové jednotky. BS boxy umístěné ve falešných podhledech na chodbách k hotelovým pokojům zajišťují energeticky úsporné zpětné získávání tepla, které umožňuje současné vytápění a chlazení, a hoteloví hosté si mohou ve svých pokojích regulovat vlastní úroveň pohodlí.

Aspekt zpětného získávání tepla systému VRV rekuperuje teplo z ložnic a využívá jej k energeticky účinné výrobě teplé vody a k vytápění dalších částí budovy. Unikátní technologie tří trubek systému zpětného získávání tepla Daikin IV zvyšuje energetickou účinnost během rekuperace. Speciálně vyhrazené trubky umožňují systému zpětně získávat teplo při nižších teplotách kondenzace než u jiných řešení. Výměník tepla je optimalizován pro provoz ve smíšeném režimu a je zkonstruován tak, aby poskytoval nejvyšší sezónní účinnost.

Jednotky VRV jsou integrovány do centrálního systému řízení energie budov (BEMS) prostřednictvím protokolu BACnet

. Pro úsporu energie jsou pokoje nastaveny na pevnou teplotu 23 °C, přičemž hosté si ji mohou podle svých preferencí přizpůsobit o +/- 3 °C. Kanálové jednotky pracují i tehdy, když není pokoj obsazený. Vstup do každé místnosti je osazen kontaktním systémem, který se aktivuje prostřednictvím pokojové karty, jež společně se snímačem přítomnosti osob v místnosti pomáhá regulovat požadované hodnoty nastavení jednotky.

Integrované dálkové ovládání umožňuje systémovým technikům spravovat systémy z jejich chytrých telefonů nebo tabletů. V případě poruchy topné/chladicí jednotky vyšle BEMS výstrahu ve formě chybového kódu. Ovládací panel VRV ve strojovně poskytuje přístup k podrobnějším informacím o povaze a příčině zjištěné poruchy, což umožňuje rychlé a efektivní řešení problémů.

Každý pokoj je vybaven kontaktním systémem, který se aktivuje prostřednictvím karty, jež společně se snímačem přítomnosti osob v místnosti pomáhá regulovat požadované hodnoty nastavení jednotky.

Venkovní jednotky VRV IV jsou umístěny ve strojovně v horní části hotelu a nabízejí vizuálně diskrétní řešení.

Čtyři dvoutrubkové systémy VRV zajišťují místní řízení klimatu ve společných prostorách v prvním patře, jako je například hotelová barová restaurace.

Více informací

Naše další případy

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky