Skip to main content

Tepelná čerpadla k bazénu

Potřebujete vytápět venkovní nebo vnitřní bazén celoročně či zároveň řešíte větší rekontrukci, můžete zvážit tepelné čerpadlo, které utáhne vytápění celého domu, ohřev teplé vody pro domácnost a k tomu ještě i bazén. 

K ohřevu vody ve venkovním  bazénu od května do září vám ve většině případů stačí bazénové tepelné čerpadlo, které prodávají sami výrobci bazénů. Stojí cca 20-50 000 Kč. Pokud ale chcete vytápět venkovní nebo vnitřní bazén celoročně či zároveň řešíte větší rekonstrukci, můžete zvážit tepelné čerpadlo, které utáhne vytápění celého domu, ohřev teplé vody pro domácnost a k tomu ještě i bazén. Stejné řešení má i instagramerka @TerezaInOslo.

Tepelné čerpadlo Daikin u Terezy

Tereza s manželem rekonstruují velkou vilu z 90. let v Praze. Protože nechtěli investovat ještě i do kompletně nových rozvodů, potřebovali tepelné čerpadlo, které se dá napojit na ty původní. Tento požadavek splnila Altherma 3 H HT, vysokoteplotní tepelné čerpadlo vzduch-voda. Zajišťuje vytápění celého domu (v přízemí vysokoteplotní podlahové vytápění, v patře klasické radiátory), ohřev vody vnitřního bazénu i teplé  vody pro domácnost.

A proto, že má tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 H HT vysoké účinnosti i při vysokých teplotách, instalací tepelného čerpadla se očekává snížení nákladů až o 60 %.

Altherma 3 H HT je jedničkou na trhu nejen v designu, který byl oceněn na mezinárodních soutěžích Red Dot a iF Design Awards, ale také v nízké hlučnosti. Tichý chod je jednou z nejdůležitějších vlastností, které u jakéhokoliv tepelného čerpadla oceníte nejvíc. Bohužel, na něj mnoho lidí myslí, až po instalaci, když venkovní jednotka ruší je nebo sousedy. Orientovat se při výběru tepelného čerpadla podle ceny tedy určitě nemůžeme doporučit.

 

Tepelné čerpadlo pro použití k bazénu

Vodu ve venkovním bazénu byste neměli ohřívat na více než 30 °C. Teplejší voda stejně moc neosvěží, zato ji milují vodní řasy. Ideálně tato tepelná čerpadla fungují při teplotách vzduchu přibližně od 15 do 25 °C a vybírat byste je měli zejména podle objemu bazénu. Tvoří je jediná jednotka, která by neměla být umístěna na přímém slunci, do frekventované silnice nebo v husté vegetaci.

Tepelná čerpadla pro rodinné domy

Tepelná čerpadla pro zajištění teplé vody a vytápění domů mají naproti tomu daleko větší rozsah teplot, kdy fungují dostatečně efektivně. Díky pokročilé technologii už v Evropě prakticky nenajdete takové klimatické podmínky, v nichž by tepelné čerpadlo neobstálo. Tvoří ho venkovní jednotka a vnitřní jednotka, která může být vybavena zásobníkem na teplou vodu. Tepelné čerpadlo tak vytápění, teplou vodu pro potřeby domácnosti i příjemnou teplotu vody v bazénu po celý rok.

Potřebujete-li poradit s výběrem, obraťte se na nás.

 

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky