Vodou chlazená jednotka VRV

Vodou chlazená jednotka VRV

Pokud se jako zdroj tepla používá voda, lze využívat maximální potenciál zpětného získávání tepla, což je ideální zejména pro výškové budovy.

geothermal-watercooled.jpg

Geotermální provoz

Významné snížení emisí CO2 a využití výhod obnovitelné energie ze země. Naše vodou chlazená jednotka VRV umožňuje zajišťovat vytápění a chlazení vaší budovy pomocí geotermální energie, díky čemuž se ideálně hodí k certifikaci BREEAM, LEED, .... Podzemní teplota zůstává během celého roku stabilní, takže se jedná o spolehlivé řešení zejména pro oblasti s extrémními povětrnostními podmínkami.

2stage-water-cooled.png

Dvoustupňové zpětné získávání tepla

Díky vodou chlazenému systému můžete dosáhnout maximálního potenciálu zpětného získávání tepla, protože všechny systémy jsou vzájemně propojeny jedinou vodní smyčkou.

Není vidět z ulice

Vodou chlazenou jednotku VRV, zkonstruovanou pro vnitřní instalace, lze velmi snadno a přirozeně začlenit do architektury vašeho domu a skrýt vůči pohledu z ulice. Jedná se o nejlehčí dostupnou jednotku na trhu, která je ideální ke stohování na sebe a tím i k úspoře místa. Je ideální pro použití v konfiguraci po patrech, používá nižší množství chladiva a snadno splňuje normu EN378.

Není vidět z ulice
Daikin | Vodou chlazený VRV založený na principu nulového rozptylu tepla

Minimální prostor potřebný pro technické místnosti

Nejkompaktnější jednotky na trhu využívají jedinečný princip nulového rozptylu tepla, který zamezuje potřebě větrání nebo chlazení v technické místnosti. To umožňuje zmenšit velikost místnosti, protože nejsou zapotřebí žádné další zdroje chlazení, což poskytuje maximální flexibilitu, pokud jde o umístění technické místnosti.

Kompletní řešení vytápění, větrání a klimatizace pro vaši budovu

Jednotky řady VRV IV W+ jsou sice diskrétní svým vzhledem, ale o svých výhodách rozhodně dávají vědět.
Řada VRV IV W+, kterou lze snadno připojit k mnoha stylovým vnitřním jednotkám, teplovodním hydroboxům, vzduchovým clonám Biddle a větracím jednotkám, nabízí kompletní řešení pro vaši budovu. Vytvoří dokonale komfortní vnitřní klima, a to zásluhou takových funkcí Daikin VRV IV, jako je například variabilní teplota chladiva.

Water-cooled-VRV-grid-FTXJ-MW_R_002.jpg
Hotel Van der Valk

Případ Van der Valk

Přečtěte si více o tom, jak jsme vyvinuli integrovaný systém, který uspokojí potřeby každého prostoru v hotelu Van der Valk a snižuje celkový dopad na životní prostředí.

Případ C&A

Zjistěte, jak náš vodou chlazený systém VRV zajišťuje energeticky účinnou klimatizaci, teplou vodu a větrání pro módní maloobchodní prodejnu C&A.

C&A
Venetian Arsenal

Případ Venetian Arsenal

Venetian Arsenal, dříve centrum Benátek jakožto námořní velmoci, je kulturní památka, která zahrnuje 15 % města. Zjistěte, jak náš vodou chlazený systém využívá benátskou lagunu, aby pomohl těmto historickým budovám dosáhnout vyšší energetické účinnosti bez narušení stávající architektury.

Instalovaný systém:

  • 8 vodou chlazených venkovních jednotek VRV
  • 22 jednotek do podhledu
  • 9 neopláštěné volně stojící jednotky
  • 1 x jednotka VAM (větrání)
  • 2 x nízkoteplotní hydrobox pro podlahové vytápění
  • Inteligentní dotykový ovladač

Více informací