Skip to main content

Jaký je optimální chladicí výkon vaší jednotky?

Při rozhodování o výkonu vaší klimatizace je často rozhodujícím faktorem plocha místnosti. Kromě podlahové plochy ale existuje mnoho dalších věcí, které byste měli při určování správného výkonu klimatizace vzít v úvahu a na jejichž základě byste si měli vybrat správnou jednotku pro svůj domov či dům.

Jaké faktory ovlivňují výkon vaší klimatizace?

Při výběru klimatizačního systému je důležité určit požadovaný chladicí výkon. Systém s příliš malým výkonem může mít neuspokojivé výsledky, zatímco systém s nadměrným výkonem často spotřebovává příliš mnoho energie. Zjištění ideálního výkonu je otázkou vyváženosti – kromě plochy totiž existují i další důležité faktory, které ovlivňují teplotu v místnosti.

Izolace

Důležitá je zejména úroveň izolace místnosti. Nové rezidenční budovy jsou často izolovány tak dobře, že vyžadují pouze doplňkové chlazení.

Počet osob

Lidé generují přibližně 120 W/h tepla. Počet osob využívajících prostor má tedy vliv na teplotu. A to jak doma, tak i v kanceláři.

Osobní preference

Co je možná ještě důležitější je to, že ideální teplota se liší člověk od člověka – někdo má raději chlad, jiný zase teplo a další pak něco mezi tím.

Všechny tyto faktory je třeba vzít při výběru správného výkonu vaší klimatizace v úvahu.

Prostup sluneční energie

V posledních letech se v novostavbách stále častěji používají velké prosklené plochy. Teplota uvnitř místnosti se tak ve slunečných dnech zvyšuje, a to i při použití protislunečního ochranného zasklení.

Elektrické spotřebiče

V našich domácnostech a kancelářích máme stále více elektrických spotřebičů. Počítače, tiskárny a kopírky jsou součástí moderního života a vytvářejí velkou tepelnou zátěž. Také osvětlení vydává velké množství tepla.

Dva lidé těšící se ze své klimatizace Daikin

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky