Skip to main content

Daikin Service Games Central Europe 2023 znají své vítěze

Tisková zpráva, květen 2023

Na jaře 2023 se konal již druhý ročník Daikin Service Games Central Europe. Více než 280 servisních techniků ze 16 zemí střední Evropy soutěžilo v teoretických otázkách i praktických úkolech.

Vídeň, Budapešť, květen 2023 - Více než 280 vysoce motivovaných a zkušených servisních techniků společnosti Daikin DX ze 16 zemí střední Evropy se zúčastnilo online předvýběrového testu, aby prokázali své znalosti zodpovězením 60 náročných otázek týkajících se technologie, zákaznického servisu a bezpečnosti práce. V květnu bylo 33 nejúspěšnějších kandidátů postoupilo do finále soutěže Daikin Service Games Central Europe 2023 v Budapešti, kde prokázali své dovednosti ve třech kolech teoretické soutěže, soutěže v řešení problémů a pájení. Porota složená ze zástupců společností Daikin Industries z Japonska, Daikin Europe z Belgie a také Daikin Central Europe vybrala nejlepší servisní techniky Daikin.

service games 2023 winners
Hrdí vítězové Daikin Service Games Central Europe 2023 a zástupci společnosti Daikin

 

 

Vysoká úroveň schopností a dovedností 

"Gratulujeme vítězům soutěže Daikin Service Games Central Europe 2023. V této napínavé soutěži prokázalo všech 33 finalistů vysokou úroveň kompetencí a my děkujeme všem, kteří tuto výzvu přijali. Bylo působivé vidět, jak nejlepší servisní technici společnosti Daikin ze střední Evropy uplatnili své znalosti v praxi," řekl Balazs Zuggo, generální ředitel společnosti Daikin Hungary, která mezinárodní soutěž v Budapešti pořádala.

Vítězové soutěže Daikin Service Games Central Europe 2023

 • 1. místo: Christian Hiendler (Kloiber Kühlung GmbH, Rakousko)
 • 2. místo: Gašper Lampe Pregelj (KLIMAIN Servis d.o.o, Slovinsko)
 • 3. místo: Lukasz Kot (Daikin Polsko)

Vítězové v individuálních kategoriích

 • Kategorie Řešení problémů : Neno Todorov, Bulharsko
 • Kategorie Pájení: Marius Cristian Balan, Rumunsko
 • Kategorie Teoretických znalostí: Danail Doykov, Bulharsko
 • Zvláštní cena péče o zákazníka: Tomáš Littomerický, Česká republika

Servisní technici HVAC-R: profese s budoucností

"S rostoucí potřebou energeticky účinných řešení vytápění, chlazení a větrání pro obytné, komerční a průmyslové budovy v Evropě jsou zkušení servisní technici v oboru HVAC-R vyhledávanou profesí. Jejich technické znalosti široké škály aplikací udržitelných systémů vytápění a chlazení se neustále vyvíjejí s novými inovacemi společnosti Daikin a komplexními požadavky na všechny druhy budov - ať už se jedná o soukromé domy, maloobchodní prodejny nebo výrobní závody o rozloze tisíců metrů čtverečních," řekl Carl Lievens, generální ředitel společnosti Daikin Central Europe odpovědný za 16 zemí.

Rostoucí potřeba servisních odborníků

"Daikin Service Games Central Europe podněcují zájem mladých a zkušených odborníků o perspektivní kariéru servisních techniků v našem oboru orientovaném na budoucnost," dodal Skelin. Ve fiskálním roce 2023 rozšíří společnost Daikin Central Europe regionální servisní týmy o více než 55 servisních specialistů. Společně se servisními techniky od partnerů společnosti Daikin se pravidelně vzdělávají v 10 školicích střediscích v regionu střední Evropy a dále rozvíjejí své dovednosti v servisní akademii Daikin. Prémiová značka tak zaručuje komerčním zákazníkům a spotřebitelům nejvyšší kvalitu služeb při instalaci, údržbě a výkonu systému Daikin po celou dobu jejich životnosti. Kvalitní servis prodlužuje životnost jednotek a systémů, zvyšuje jejich energetickou účinnost a snižuje provozní náklady.

service games 2023
service games 2023
service games 2023
service games 2023
service games 2023
service games 2023
service games 2023
service games 2023
service games 2023
Photo copyrights: Daikin Central Europe

 

O společnosti

 

Daikin Service Games Central Europe

Společnost Daikin Central Europe každé čtyři roky hledá nejlepší servisní techniky v 16 zemích střední a východní Evropy v rámci mezinárodní soutěže Daikin Service Games Central Europe. Po náročném online předvýběrovém testu, ve kterém je třeba během 60 minut zodpovědět 60 otázek z oblasti technologie, zákaznického servisu a bezpečnosti práce, jsou tři nejlepší z každé zúčastněné země nominováni jako finalisté. Ve finálovém kole soutěže Daikin Service Games Central Europe se utkají mezi sebou v teorii i praxi. Porota vyhodnotí jejich výkony a vybere nejlepší servisní techniky ve střední Evropě.

 

Emise CO2 způsobené cestováním účastníků v Evropě, z Japonska a na Blízký východ a do Japonska a na Blízký východ na Daikin Service Games byly omezeny díky spolupráci s neziskovými organizacemi Blue Life a Worldview International Foundation obnovou mangrovových lesů.

 

 

Daikin Airconditioning Central Europe

 

Společnost Daikin Airconditioning Central Europe byla založena v roce 1999 se sídlem ve Vídni v Rakousku jako dceřiná společnost Daikin Europe N.V. Portfolio společnosti zahrnuje výrobky a řešení pro vytápění, chlazení, větrání, čištění vzduchu a chlazení. Více než 700 zaměstnanců a 2 500 partnerů zajišťuje prodejní a servisní činnosti v 16 zemích střední a východní Evropy (Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Černá Hora, Chorvatsko, Kosovo, Maďarsko, Moldavsko, Severní Makedonie, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Srbsko). Díky společnosti Your Daikin World ve vídeňské centrále má průmysl HVAC-R a stavebnictví přístup k modernímu zážitkovému centru pro spoluvytváření řešení na míru pro hotely, maloobchod, kanceláře a velké komerční aplikace. Jeho součástí je také jedno z devíti školicích středisek v regionu střední Evropy společnosti Daikin. 

 

 

 

Kontakt pro média: Daikin Central Europe - Czech Republic

 

Jana Mašatová

Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s.r.o.

Budějovická 778/3a, Praha 4 - Michle

M: masatova.j@daikin.cz

Mohlo by vás také zajímat

 • ceremony

  Daikin sponzoruje místo konání BBC Earth Experience

  Společnost Daikin Europe N.V. oznámila, že její dceřiná společnost Daikin UK sponzoruje místo konání BBC Earth Experience, zcela nové atrakce v Londýně, která představuej sedm světů, jednu planetu.
 • air-cooled chillers with R-32 scroll compressors

  Vzduchem chlazený chiller se spirálovými kompresory a R-32

  Vídeň, březen 2023 - Druhá generace chladicích jednotek Daikin s chladivem R-32 nabízí vyšší účinnost a větší rozsah výkonu až do 1 010 kW (oproti předchozím 704 kW). Vyšší účinnost vede k úsporám nákladů pro majitele a provozovatele budov a podporuje snižování emisí uhlíku. Nová řada je k dispozici jak ve verzi pouze pro standardní chlazení (EWAT-B-C), tak ve verzi pro hydraulické chlazení bez chlazení (EWFT-B-C). #pr2234
 • united nations SDG

  Společnost Daikin Europe získala ocenění United Nations SDG Champion

  Brusel - Společnost Daikin Europe N.V. získala v rámci programu Vlámské obchodní komory VOKA a Institutu OSN pro vzdělávání a výzkum UNITAR označení SDG Champion. Značka je udělována společnostem, které významně přispívají k naplňování cílů udržitelného rozvoje OSN.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky