Skip to main content

Nové funkce řady malých tepelných čerpadel R-32 s invertorovým kompresorem společnosti Daikin umožňují snížit emise CO2 při vytápění obytných budov.

Tisková zpráva, Listopad 2023

Řada malých tepelných čerpadel R-32 s invertorovým kompresorem, která byla původně uvedena na trh v roce 2021, prošla modernizací a zavedla nové funkce, které zvýšily její vhodnost pro topné aplikace. Nově přidané funkce zlepšují možnosti řízení jednotky. Tyto jednotky lze připojit k provozu v individuálních systémech vytápění a provozovat je v kombinaci s produkty, jako jsou například vnitřní jednotky tepelných čerpadel Daikin Altherma nebo tradiční kotle a elektrická topná tělesa.

Vídeň, listopad 2023 - Různé možnosti konfigurace řady malých tepelných čerpadel R-32 s invertorovým kompresorem umožňují navrhovat systémy, které poskytují komfortní vytápění a ohřev teplé vody s vyšší energetickou účinností a nižšími emisemi CO2 - přesně podle vašeho přání: Nová řada tepelných čerpadel EWYT-CZ je k dispozici k rychlému dodání rovnou ze skladů. Je součástí rodiny výrobků Bluevolution společnosti Daikin a vyniká rozsahem výkonu od 16 do 90 kW, kompaktností a širokým provozním rozsahem. Díky nejlepším úrovním energetické účinnosti na trhu v režimu chlazení i vytápění je každá jednotka z této řady vynikající volbou do budoucna.

Malé tepelné čerpadlo R-32 s invertorovým kompresorem Malé tepelné čerpadlo R-32 s invertorovým kompresorem

Více funkcí pro budoucnost 

Inteligentní řešení řízení pro řadu Malých tepelných čerpadel R-32 s invertorovým kompresorem bylo již od počátku navrženo tak, aby bylo dosaženo optimálního výkonu a flexibility systému. Nejnovější aktualizace však tuto řadu posouvá na zcela novou úroveň. Malé chladící jednotky r-32 s invertorem nyní mohou nabídnout nové funkce, které umožňují instalaci jednotek v různých konfiguracích:

Bivalentní provoz

Tato konfigurace má zvláštní význam pro zvýšení účinnosti topného systému. Malá tepelná čerpadla nyní mohou navázat spojení a komunikovat s jedním nebo více kotli uspořádanými v sérii s tepelným čerpadlem, oddělenými pomocí výměníku tepla nebo hydraulického oddělovače. To optimalizuje provoz tepelného čerpadla a zároveň minimalizuje spotřebu plynu z kotlů, což vede ke zvýšení účinnosti systému a snížení ekologické stopy.

Konfigurace kaskádové vodní smyčky

Tato konfigurace je velmi vhodná pro bytové domy, protože umožňuje spárovat malá invertorová tepelná čerpadla s Vyokoteplotními tepelnými čerpadly Daikin Altherma. Voda o konstantní teplotě z malých invertorových tepelných čerpadel může být rozváděna do vnitřních jednotek umístěných v různých bytových jednotkách, které mohou sloužit jako posilovače topného systému. Tato konfigurace umožňuje bytovým domům využívat nejefektivnější technologii vytápění Daikin integrovanou do jednoho systému, který splňuje všechny požadavky na chlazení, vytápění a přípravu teplé vody.

Pokročilá regulace teplé vody

V režimu "teplá užitková voda" (TUV) může malé tepelné čerpadlo R-32 s invertorovým kompresorem řídit externí ohřívač. Tato konfigurace umožňuje nastavit tepelné čerpadlo jako primární ohřívač teplé vody a ponechat na externím ohřívači zajištění případných úprav. V této konfiguraci je také možné instalovat zásobník vody v maximální vzdálenosti 50 metrů od tepelného čerpadla.

Díky těmto novým funkcím nabízí řada malých tepelných čerpadel R-32 s inverotorovým kompresorem společnosti Daikin ideální řešení, ať už zákazníci chtějí vybavit novou budovu moderním, energeticky účinným topným systémem, nebo se snaží renovovat svůj stávající topný systém a zvýšit jeho účinnost a ekologickou udržitelnost.

Daikin je lídrem v oblasti technologie R-32

Uvedení nového malého chladicího zařízení s invertorem dále upevňuje pozici společnosti Daikin jako lídra v oblasti konstrukce a vývoje výrobků využívajících chladivo R-32. V roce 2018 učinila společnost Daikin v této oblasti průkopnický krok a uvedením prvních chladicích jednotek s chladivem R-32 se zapsala do historie. Po této inovaci následovalo v témže roce uvedení volně chlazených jednotek typu scroll a v roce 2020 tepelného čerpadla s chladivem R-32.

Pro více informaci visit navštivte produktovou stránku Malých chladicích jednotek R-32 s invertorem.

 

Autorská práva k fotografiím: Daikin Central Europe

 

O společnosti Daikin Airconditioning Central Europe – Czech Republic spol. s r.o.

 

Daikin je celosvětově významným výrobcem klimatizací, tepelných čerpadel a chladicích zařízení s přibližně 13 700 zaměstnanci a 14 hlavními výrobními závody (v Belgii, České republice, Německu, Itálii, Španělsku, Turecku, ve Velké Británii, Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii). Je také jedinou společností, která nabízí všechny kroky od vývoje technologií, výroby, prodeje a služeb souvisejících s řešením chlazení, vytápění, ventilace a chladírenství.

 

Společnost Daikin v České republice je součástí Daikin Airconditioning Central Europe, která je dceřinou společností Daikin Europe N.V. V České republice společnost Daikin vyrábí a prostřednictvím svých obchodních partnerů dodává tepelná čerpadla, zásobníky teplé vody, čističky vzduchu, klimatizační jednotky, fan-coil jednotky, chladicí jednotky – a to jak pro bytové domy, tak pro komerční sféru i pro průmyslové aplikace.

 

Kontakt pro média: Daikin Central Europe - Czech Republic

 

Jana Mašatová

Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s.r.o.

Budějovická 778/3a, Praha 4 - Michle

M: masatova.j@daikin.cz

Mohlo by vás také zajímat

 • Tightfit range packshot

  Společnost Daikin přichází s nepájivým spojem Tightfit pro instalace v oblasti HVAC

  Vídeň, srpen 2023 – V současné době je poptávka po systémech VRV v Evropě vysoká, zejména kvůli rostoucímu počtu rekonstrukcí budov, které musí splňovat přísné energetické normy (v souladu s cílem Zelené dohody pro Evropu dekarbonizovat budovy do roku 2050). Jedním z hlavních problémů, který tato situace přináší, je nedostatek kvalifikovaných odborníků, kteří by dokázali tuto rostoucí poptávku po instalacích pokrýt. #pr2308
 • air-cooled chillers with R-32 scroll compressors

  Vzduchem chlazený chiller se spirálovými kompresory a R-32

  Vídeň, březen 2023 - Druhá generace chladicích jednotek Daikin s chladivem R-32 nabízí vyšší účinnost a větší rozsah výkonu až do 1 010 kW (oproti předchozím 704 kW). Vyšší účinnost vede k úsporám nákladů pro majitele a provozovatele budov a podporuje snižování emisí uhlíku. Nová řada je k dispozici jak ve verzi pouze pro standardní chlazení (EWAT-B-C), tak ve verzi pro hydraulické chlazení bez chlazení (EWFT-B-C). #pr2234
 • VRV 5 se zpětným získáváním tepla

  Kromě přesvědčivých vlastností, bezkonkurenční jednoduchosti a flexibility v designu a instalaci poskytuje nejnovější evoluci technologie VRV, která byla poprvé vyvinuta společností Daikin před 40 lety. Je to nová příležitost pro snížení uhlíkové stopy komerčních budov a dopadu na životní prostředí.

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky