Skip to main content

Efektivní používání klimatizace

5 tipů pro optimální výkon

5 tipů, jak získat z vaší klimatizace maximum

Chcete získat ze své klimatizace maximum a mít přitom co nejnižší spotřebu energie? Sestavili jsme vám pro začátek pět užitečných tipů. Jako první však začněte výběrem klimatizace se správným výkonem pro váš prostor.

Ložnice s klimatizací Daikin

1. Zavírejte okna a dveře

Při používání klimatizace vždy zavírejte okna a dveře, abyste uchovali stabilní teplotu v místnosti. Pokud se někdo například sprchuje v koupelně, ujistěte se, že jsou zavřené dveře a teplý a vlhký vzduch neproniká do klimatizované místnosti.

2. Udržujte stabilní nastavení teploty

Někteří lidé nastavují klimatizaci na nejagresivnější režim, aby dosáhli okamžitého výsledku. To ale zpravidla není ten nejefektivnější způsob, jak jednotku používat. Raději nastavte jednotku na stabilní teplotu – například 21 °C. Zajistíte si tak stálé a příjemné domácí prostředí a zároveň umožníte klimatizací udržovat konstantní teplotu.

3. Předcházejte horku

Zapněte klimatizaci dříve, než se teploty vyšplhají nahoru. Jednotka tak nebude muset pracovat tak intenzivně, což vám z dlouhodobého hlediska ušetří nemalou částku za energie. Případně použijte časovač, který jednotku aktivuje těsně před vaším příchodem – ideální způsob, jak si doma zajistit příjemnou teplotu.

4. Čistěte filtry

Aby vaše klimatizace fungovala efektivně, je důležité alespoň jednou ročně vyčistit filtry. Tímto způsobem udržíte vysokou účinnost jednotky.


5. Pečujte o venkovní jednotku

Venkovní jednotka je srdcem klimatizačního systému, proto by se na ni nemělo zapomínat. Ujistěte se, že přívod a odvod vzduchu není blokován překážkami nebo ucpán listím. Před začátkem letní a zimní sezóny si jednotku prohlédněte, abyste zajistili její optimální provoz.

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky