Skip to main content

Kupte si klimatizaci, která je pro vás ta správná

5 tipů na dobrou investici

5 věcí, na které je třeba pamatovat při koupi klimatizace

Při nákupu klimatizace je naprosto zásadní otázkou volba správného typu, modelu a výkonu. Klimatizace mají velký vliv na komfort ve vaší domácnosti a na vaše zdraví. Tyto tipy vám pomohou vybrat správný typ klimatizace pro váš prostor a pro vaše potřeby, tak abyste ze své investice získali maximum.

1. Energetická účinnost po celý rok

Všechny jednotky Daikin chladí domy s nejvyšší energetickou účinností na trhu (až A+++), takže jsou velmi úsporné. S našimi řešeními si budete užívat dokonalé klima po celý rok a ještě navíc ušetříte.

2. Správný výkon

Při výběru klimatizačního systému je důležité určit požadovaný chladicí výkon. Systém s příliš malým výkonem může mít neuspokojivé výsledky, zatímco systém s nadměrným výkonem bude vykazovat silnější proudění vzduchu, než je nutné, což bude mít za následek nepohodlí. Zjištění ideálního výkonu je otázkou vyváženosti – s tím by vám však mohla pomoci vaše montážní firma Daikin.

3. Přizpůsobte zařízení svému interiéru

Každý domov je jedinečný. Díky stylovým klimatizačním jednotkám a široké škále modelů dokáže Daikin nabídnout komfortní a energeticky úsporná řešení pro každou místnost.

  • Naše nástěnné jednotky (Ururu Sarara, Daikin Emura, Stylish, Perfera) dokonale zapadnou do každého interiéru, nabízejí skvělý komfort a některé z nich byly dokonce oceněny nejprestižnějšími světovými cenami za design.

  • Naše podlahové jednotky (např. Perfera) se skvěle hodí pod okenní parapet nebo do místnosti, kde je omezená výška.

A pokud nechcete vnitřní jednotku vůbec vidět, můžete si vybrat skrytou jednotku do podhledu. Tento model se integruje do podhledů nebo do falešných stěn, takže jsou vidět pouze výstupní mřížky.

4. Pečujte o venkovní jednotku

Při instalaci klimatizačního systému s venkovní jednotkou věnují lidé často pozornost pouze vnitřní jednotce, protože ta je nejvíce vidět. Ale umístění venkovní jednotky může být ještě důležitější, neboť může mít obrovský vliv na fungování celého systému. Venkovní jednotka je srdcem klimatizačního systému, proto by se na ni nemělo zapomínat. Ujistěte se, že přívod a odvod vzduchu není blokován překážkami nebo ucpán listím. Před začátkem letní a zimní sezóny si jednotku prohlédněte, abyste zajistili její optimální provoz.

5. Objednejte si svoji jednotku včas

Nečekejte s objednávkou klimatizačního systému na první tropické dny. Za prvé nebudete jediní, kdo bude chtít nainstalovat klimatizaci rychle, a montážní firmy již budou mít pravděpodobně v tuto dobu zaplněné diáře. Za druhé také nějakou dobu trvá, než vám bude moci být vámi vybraná klimatizace dodána. Mezi objednávkou a skutečnou instalací obvykle uplyne několik týdnů.

Samotná montáž klimatizace je pak už poměrně rychlá. Vybavit jednu místnost klimatizací na místě zabere přibližně jeden pracovní den. Přesná doba montáže ale závisí na konkrétních podmínkách.

bg-image

Objednejte si svoji jednotku včas a pamatujte při tom na tyto tipy.

Máte ještě nějaké otázky?

Související články

Základní kontakty

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Dotace a SVT kódy

Často kladené otázky

Partnerský portál

Prohlédněte si náš virtuální showroom

Často kladené otázky

Partnerský portál

Katalogy a ceníky